В «Укренерго» зафіксували рекордний рівень споживання за цей опалювальний сезон 

Джерело: пресслужба НЕК “Укренерго”

Протягом 9 січня Диспетчерський центр “Укренерго” фіксував рекордний за опалювальний сезон рівень споживання електроенергії. Споживачів закликали зменшити користування енергомісткими приладами з метою уникнення ситуації з дефіцитом електроенергії.

Зауважується, що енергетики роблять все можливе, щоб уникнути появи в енергосистеми дефіциту електроенергії без застосування аварійної допомоги від енергосистем інших країн. Тож у компанії акцентували, що зараз особливо важливо ощадливо споживати електроенергію.

Нагадали, що заощаджувати електроенергію також можна з користю для свого гаманця. Зокрема достатньо уважно поставитись до своїх споживацьких звичок.

Наприклад магазинам та торгівельним центрам достатньо з 9:00 до 19:00 вимикати вивіски та зменшувати яскравість освітлення вітрин. А побутові споживачі можуть перенести домашні вправи з праскою, електроплитою та пилосмоком на вечірні години після 19:00 та, за можливості, на вихідні дні. Або хоча б не вмикати одночасно кілька потужних електроприладів, на виході з кімнати вимикати світло, — наголосили у повідомленні.

Зауважимо, через посилення морозів по всій території України рівень споживання електроенергії продовжує зростати.

На ранок через негоду – сильний вітер, ожеледицю знеструмлено 1025 населених пунктів. Зокрема у Дніпропетровській області – 324 населені пункти, в Одеській – 268, в Миколаївській – 215, в Кіровоградській – 146, в Запорізькій – 51, в Київській – 4, в Чернігівській – 6, в Чернівецькій – 9. В Донецькій області понад добу – 2.

Ремонтні бригади обленерго роблять все можливе, щоб якнайшвидше заживити знеструмлених споживачів. Але відновлення гальмують як складні погодні умови – сильний вітер, мороз до -22 °C, товстий шар льоду на обладнанні, так і велика кількість завданих негодою пошкоджень – повалені опори, чисельні обриви проводів.

Імпорт електроенергії здійснювався вдень зі Словаччини та Румунії. Загальний обсяг 1950 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 582 МВт. З 1 грудня технічна можливість імпорту електроенергії з Європи до України та Молдови складає 1700 МВт.

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, повідомив, що за тиждень з 18 по 24 липня підрозділи РЕБ зірвали майже 8 тисяч завдань ворога із застосування розвідувальних БпЛА та FPV-дронів.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 26 липня, від початку доби по всій лінії фронту кількість бойових зіткнень збільшилась до 107.

Румунія заявила, що виявила на своїй території фрагменти російських безпілотників, проте в НАТО стверджують, що не бачать ознак навмисного нападу на територію Альянсу.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко привіз українським захисникам на Харківщину нову партію техніки, зокрема дрони, системи радіоелектронної боротьби, командно-штабні машини та техніку для будівництва фортифікацій.

Протягом дня, 26 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 69 вибухів.