В Японії планують зняти заборону на експорт озброєння – Kyodo
Джерело: Kyodo
Японія розглядає можливість зняття заборони на експорт озброєння, виробленого спільно з іншими країнами, прокладаючи шлях до постачань винищувачів, які розробляються спільно з Великою Британією та Італією, іншим країнам.
Як повідомили джерела, аби реалізувати такі продажі озброєння, робоча група правлячої Ліберально-демократичної партії та її молодшого партнера по коаліції “Комейто” планує відновити дискусії стосовно послаблення суворих правил країни щодо експорту військового обладнання вже у другій половині серпня, а не восени, як було заплановано спочатку.
Раніше прем’єр-міністр Фуміо Кісіда повідомив законодавцям робочої групи, що його уряд незабаром оприлюднить своє бачення відносно передачі оборонного обладнання та технологій, і закликав членів групи відновити переговори з цього питання.
За словами джерел, Японія прагне пом’якшити суворі “три принципи” стосовно оборонного обладнання та передачі технологій, перш ніж підпише угоду, можливо, до кінця цього року, про тристоронню розробку винищувачів до 2035 року.
Угода передбачатиме створення координаційного органу між Токіо, Лондоном і Римом, якому буде доручено керувати проєктом, а також очікується обговорення експорту розроблених реактивних літаків.
Японський уряд прагне зміцнити оборонну промисловість і розширити підтримку України в її боротьбі з вторгненням Росії. Тому схиляється до скасування заборони на експорт зброї, оскільки Велика Британія та Італія напевно споряджатимуть винищувачі нового покоління третім країнам незалежно від політики Японії, додали джерела.
На тлі жорстких регулювань Японія постачає Україні бронежилети та шоломи, тоді як західні країни — ракети, танки та винищувачі.
- Уряд Японії планує значно посилити експортний контроль легкових автомобілів, зокрема й вживаних, у межах додаткових санкцій проти Росії, що продовжує повномасштабне вторгнення в Україну.
- Прем’єр-міністр Кішіда Фуміо заявив, що Японія передасть Україні систему виявлення безпілотних літальних апаратів у межах допомоги на тлі повномасштабного вторгнення РФ.
- 16 липня Сполучені Штати Америки, Японія та Південна Корея провели спільні військово-морські навчання з протиракетної оборони, аби протистояти зростаючим ядерним і ракетним загрозам з боку КНДР.
Вівіан Дженна Вілсон, донька інвестора та мільярдера Ілона Маска, засудила поведінку батька під час заходів, пов’язаних з інавгурацією Дональда Трампа.
У Парижі на 86 році життя помер видатний французький кінорежисер і сценарист Бертнан Бліє.
Під час розкопок під конструкцією будівлі собору Паризької Богоматері археологи знайшли понад тисячу фрагментів історичних творів мистецтва.
Американські співачки Ґрейсі Абрамс та Демі Ловато звинуватили Meta, материнську компанію Instagram, у тому, що вона перешкоджає їхнім спробам відписатися від акаунтів президента США Дональда Трампа та віцепрезидента Джей Ді Венса в додатку після дня інавгурації.
Після декількох днів пожеж, які вирували у Каліфорнії, на узбережжі океану серед згорілих будинків помітили один вцілілий.