В Японії завдяки напливу туристів різко зросла популяція оленів

Джерело: CNN

В Японії завдяки напливу туристів різко зросла популяція оленів у місті Нара. Це стародавнє місто, відоме своїми історичними будівлями, визнаними ЮНЕСКО і особливим ставленням до оленів, зафіксувало значне збільшення чисельності цих тварин.

Останній перепис показав, що в парку Нара налічується 313 оленів-самців, 798 самок та 214 оленят, що на 92 голови більше, ніж минулого року. Загальна чисельність оленів тепер складає 1325.

Фото: Getty Images

Олені в Нарі стали популярною туристичною атракцією завдяки своїй здатності ввічливо кланятися за рисові крекери “Шіка Сенбей”, які продаються на місцевих ятках. Цей жест став відомим по всьому світу і приваблює численних відвідувачів.

Нобуюкі Ямазакі з Фонду збереження оленів Нара зазначив, що постійне збільшення кількості туристів і споживання оленячих крекерів призвело до активнішого розмноження оленів. Більше туристів означає більше крекерів, що полегшує оленям доступ до їжі.

Однак збільшення популяції оленів має і свої негативні наслідки. Деякі олені надто звикли до людей, що призводить до агресивної поведінки, коли вони намагаються вирвати крекери з рук туристів. Ямазакі також зазначив, що зі збільшенням кількості оленів і туристів зросла кількість нещасних випадків, коли людей штовхають або кусають олені.

Фото: Getty Images

Дослідження, проведене Жіночим університетом Нари, показало, що під час пандемії, коли країна була закрита для міжнародних туристів, менше оленів кланялися. Поклони в оленів є унікальними для Нари і не були знайдені в інших видів оленів.

Професор Йоічі Юса припустив, що олені могли почати кланятися через стрес, викликаний взаємодією з людьми, але з часом вони навчилися використовувати цей жест для отримання рисових крекерів.

За даними уряду, у 2022 році Нару відвідало 9,3 мільйона людей, що підтверджує значний потік туристів після відкриття країни після пандемії. У березні, квітні та травні 2023 року до Японії приїжджало понад три мільйони іноземних туристів щомісяця, встановлюючи нові рекорди.

Водночас Японія вводить нові заходи для регулювання туристичних потоків. Наприклад, з 1 липня введено щоденне обмеження відвідувачів гори Фудзі до 4000 осіб, кожен з яких повинен заплатити 2000 ієн ($12,40). Також у храмі Іцукусіма поблизу Хіросіми нещодавно запровадили плату за вхід, що стало першим випадком за тисячолітню історію цього місця.

За два роки органи прокуратури в Росії скасували реабілітацію понад чотирьох тисяч жертв сталінських репресій.

ДСНС спільно з партнерами створили мобільну гру “Рятівничок”, що навчає дітей, віком від 6 до 12 років, важливих правил пожежної безпеки і тим самим розповідає, як діяти під час різних надзвичайних ситуацій, що можуть виникнути у реальному житті.

Журналісти “Схем” оприлюднили супутникові знімки Planet Labs від 18 вересня об 11:30 за київським часом, на яких видно масштабне задимлення на території військової частини №11777. Саме ця частина відповідає за склад Головного ракетно-артилерійського управління міністерства оборони РФ.

Російське військове командування перекинуло кораблі Чорноморського флоту з Новоросійська через загрозу ударів далекобійними ракетами з боку Збройних сил України.

Урожай пшениці у 2024 році склав близько 22 млн тонн. Тоді як внутрішнє споживання становить близько 6 млн тонн.