В Японії завдяки напливу туристів різко зросла популяція оленів
Джерело: CNN
В Японії завдяки напливу туристів різко зросла популяція оленів у місті Нара. Це стародавнє місто, відоме своїми історичними будівлями, визнаними ЮНЕСКО і особливим ставленням до оленів, зафіксувало значне збільшення чисельності цих тварин.
Останній перепис показав, що в парку Нара налічується 313 оленів-самців, 798 самок та 214 оленят, що на 92 голови більше, ніж минулого року. Загальна чисельність оленів тепер складає 1325.
Олені в Нарі стали популярною туристичною атракцією завдяки своїй здатності ввічливо кланятися за рисові крекери “Шіка Сенбей”, які продаються на місцевих ятках. Цей жест став відомим по всьому світу і приваблює численних відвідувачів.
Нобуюкі Ямазакі з Фонду збереження оленів Нара зазначив, що постійне збільшення кількості туристів і споживання оленячих крекерів призвело до активнішого розмноження оленів. Більше туристів означає більше крекерів, що полегшує оленям доступ до їжі.
Однак збільшення популяції оленів має і свої негативні наслідки. Деякі олені надто звикли до людей, що призводить до агресивної поведінки, коли вони намагаються вирвати крекери з рук туристів. Ямазакі також зазначив, що зі збільшенням кількості оленів і туристів зросла кількість нещасних випадків, коли людей штовхають або кусають олені.
Дослідження, проведене Жіночим університетом Нари, показало, що під час пандемії, коли країна була закрита для міжнародних туристів, менше оленів кланялися. Поклони в оленів є унікальними для Нари і не були знайдені в інших видів оленів.
Професор Йоічі Юса припустив, що олені могли почати кланятися через стрес, викликаний взаємодією з людьми, але з часом вони навчилися використовувати цей жест для отримання рисових крекерів.
За даними уряду, у 2022 році Нару відвідало 9,3 мільйона людей, що підтверджує значний потік туристів після відкриття країни після пандемії. У березні, квітні та травні 2023 року до Японії приїжджало понад три мільйони іноземних туристів щомісяця, встановлюючи нові рекорди.
Водночас Японія вводить нові заходи для регулювання туристичних потоків. Наприклад, з 1 липня введено щоденне обмеження відвідувачів гори Фудзі до 4000 осіб, кожен з яких повинен заплатити 2000 ієн ($12,40). Також у храмі Іцукусіма поблизу Хіросіми нещодавно запровадили плату за вхід, що стало першим випадком за тисячолітню історію цього місця.
- Грецькі острови, зокрема Лерос, Сіфнос, Крит і Кефалонія, зараз переживають значну кризу водопостачання. Вони оголосили надзвичайний стан через нестачу води, а влада намагається розв’язати проблему шляхом опріснення морської води. Проблема актуальна через те, що острови готуються до прибуття мільйонів туристів найближчими тижнями.
- Вчені виявили, що акули у водах біля узбережжя Бразилії дали позитивний результат на кокаїн.
Американський метал-гурт з Лос-Анджелеса Metallica пожертвував зі свого фонду All Within My Hands $500 тис. на гуманітарну допомогу фондам, які надають допомогу жертвам лісових пожеж у Каліфорнії.
Пані посол ЄС в Україні Катаріна Матернова повідомила, що Євросоюз не фінансуватиме будівництво нових енергоблоків на Хмельницькій атомній електростанції.
Українські прикордонники отримали від Чехії сучасну самохідну артилерійську установку DITA калібру 155 мм. Ця допомога посилює вогневі можливості Державної прикордонної служби України.
Упродовж 2024 року СБУ та Нацполіція затримали понад 450 осіб, які за наказом російських кураторів вчиняли підпали в Україні.
15 січня Верховна Рада проголосувала за продовження воєнного стану та мобілізації в Україні до 9 травня 2025 року.