В ЄС фонди збільшують інвестиції в «оборонку» на тлі війни в Україні — FT
Джерело: Financial Times
На тлі російсько-української війни Європейські фонди більше ніж удвічі збільшили свої інвестиції в акції оборонних компаній. За даними Morningstar Direct, обсяги таких інвестицій зросли з 3,2 мільярда євро в першому кварталі 2022 року до 7,7 мільярда євро.
Зростання інвестицій у сектор оборони стало наслідком підвищення цін на акції оборонних компаній, що відбулося після початку повномасштабної війни.
Зростання інвестицій також пов’язане з новими пріоритетами європейських країн, які посилюють свою оборонну промисловість на тлі загроз з боку РФ. Політики у Великій Британії та Європі закликають інвесторів підтримувати цей сектор, аргументуючи це позитивним соціальним ефектом.
Хоча частка активів в оборонному секторі залишається невеликою (менше ніж 1% від загальних 1,5 трильйона євро активів), він стає дедалі привабливішим для інвесторів. Кількість європейських ESG-фондів, які володіють більш ніж 5% акцій оборонних компаній, зросла з 22 до 66 за останні два роки.
Окрім Європи, зростання інвестицій у цей сектор спостерігається і в США. У другому кварталі 2024 року вони досягли 1,2 мільярда євро.
Індекс оборонної промисловості MSCI Europe зріс у 1,8 раза з початку 2022 року, що також підвищило привабливість цього сектору. Війна в Україні змусила європейські країни задуматися про необхідність посилення своєї обороноздатності, що привело до значного збільшення інвестицій у цей сектор як у Європі, так і в США.
- Рада директорів Світового банку схвалила фінансування на 415 мільйонів доларів за програмою “Підвищення доступності та стійкості освіти в умовах кризи в Україні” (LEARN).
- Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель запропонував ЄС використовувати 90% доходів від заморожених російських активів для закупівлі зброї для України через Європейський фонд миру.
Європейські лідери закликають адміністрацію президента США Джо Байдена посилити підтримку України до завершення його терміну в січні. Вони спонукають зміцнити позиції Києва на тлі очікувань щодо потенційних змін у зовнішній політиці США після інавгурації Дональда Трампа 20 січня.
У ТЦК та СП на сьогодні працює близько 36 тисяч осіб, з яких близько 7 тисяч — цивільні, повідомив речник Міністерства оборони Дмитро Лазуткін. Серед військових співробітників центрів 3 тисячі — жінки, а багато з них визнано “обмежено придатними” до служби.
За даними Financial Times, суверенні облігації України зросли в ціні, оскільки інвестори припускають, що переобрання Дональда Трампа призведе до припинення вогню та підвищить здатність України виплачувати кредиторам.
За даними Bloomberg, перемога Дональда Трампа на президентських виборах в США спонукає Південну Корею переглянути можливість відправки зброї безпосередньо в Україну.
На Донеччині російські військові застрелили цивільну жінку в Лиманській громаді. Інцидент стався 10 листопада 2024 року на околицях села Терни.