В ЄС назвали війну Росії проти України «екзистенційною загрозою» для себе
Джерело: пресслужба представництва ЄС в РФ
В Європейському Союзі заявили, що війна, розв’язана Росією проти України, — це “екзистенційна загроза безпеці ЄС”.
І саме тому позиція Китаю щодо цієї війни неминуче впливає на двосторонні відносини. У повідомленні ЄС закликав Китай припинити експорт до Росії товарів подвійного призначення, новітніх технологій та інших “чутливих товарів”.
ЄС очікує, що Китай закликає Росію до негайного дотримання принципів суверенітету, незалежності та територіальної цілісності без висування будь-яких вимог і до виведення всіх військ та військової техніки з усієї території України в межах її міжнародно визнаних кордонів, — мовиться у повідомленні.
Сторона ЄС висловила серйозне занепокоєння щодо значних обсягів товарів подвійного призначення та передових технологій, що експортуються з Китаю російським військово-промисловим комплексом. ЄС закликав Китай зробити в межах своєї юрисдикції ефективні кроки щодо припинення потоків цих товарів.
Наприкінці лютого рада ЄС у межах 13-го пакету санкцій проти Росії запровадила обмеження імпортно-експортного контролю на кілька компаній із Китаю та інших країн.
- Наприкінці 2023 року Туреччина почала знижувати постачання до Росії електроніки та обладнання, яке може застосовуватися для військових цілей — товарів подвійного призначення.
- Державні банки Китаю посилюють обмеження на фінансування російських клієнтів після того, як США запровадили вторинні санкції проти закордонних фінансових компаній, які допомагають Росії.
- 26 грудня 2023 року Міністерство економіки Тайваню заявило, що розширило список санкційних товарів для Росії та Білорусі у відповідь на повномасштабне вторгнення РФ в Україну, щоб запобігти використанню тайванських високотехнологічних товарів у військових цілях.
- У 2023 році Росія імпортувала новітні американські та європейські мікросхеми на суму у понад 1 мільярд доларів, всупереч західним обмеженням, спрямованим на унеможливлення доступу РФ до технологій, які ворог використовує для продовження війни проти України.
7 квітня Папа Римський Франциск відправив до України кардинала Конрада Краєвського, аби він доправив чотири карети швидкої допомоги, оснащені всім необхідним для порятунку життів на лінії фронту.
7 квітня Україна ініціювала термінове засідання Ради Безпеки ООН та спеціальне засідання Постійної ради ОБСЄ через російський ракетний удар по Кривому Рогу. Засідання відбудуться 8 квітня.
Президент Дональд Трамп заявив, що “не в захваті” від російських обстрілів України, оскільки США намагаються виступити посередником у врегулюванні війну між двома країнами.
7 квітня президент Володимир Зеленський призначив колишнього генерального прокурора Андрія Костіна послом України у Нідерландах, а також представником при Організації із заборони хімічної зброї. Раніше глава держави наполягав, що посадовець має понести “політичну відповідальність” після викриття з інвалідностями прокурорів.
Вищий антикорупційний суд задовольнив позов Мін’юсту про стягнення в дохід України продукції та сировини, якими володів підсанкційний російський олігарх Олег Дерипаска.