В ЄС підготували вже 24 тисячі українських військовослужбовців

Джерело: DW

У центрах навчання українських військових у Німеччині та Польщі, створених у межах Місії військової допомоги Європейського Союзу України (EUMAM), вже підготували 24 тисячі армійців ЗСУ, – повідомила делегація підкомітету Європарламенту з безпеки та оборони після ознайомчої поїздки до центрів EUMAM.

Перший етап передбачає підготовку 30 тисяч українських військових, а наступний етап роботи місії залежатиме від потреб і запитів ЗСУ, – зазначив глава делегації, австрійський депутат Лукас Мандль.

Він наголосив, що кошти платників податків використовуються належно для захисту свободи та досягнення миру, для захисту цінностей та цивілізації, додавши, що саме для цього і призначений Європейський фонд миру.

Європарламентар закликав усі інститути та країни ЄС продовжувати спрямовувати необхідні кошти для підтримки навчальної місії, зокрема й сталого фінансування Європейського фонду миру.

Окрім цього, делегація закликала EUMAM працювати у партнерстві з Генштабом України, аби забезпечити підхід, “адекватний тривалості війни”.

Місія військової допомоги ЄС Україні розпочалася у листопаді 2022 року, вона розрахована на два роки індивідуального, колективного та спеціалізованого навчання військових ЗСУ на території країн Євросоюзу.

Національний інститут раку США (NCI), один з головних центрів боротьби з онкологією у світі, переживає масштабну кризу. Після десятиліть підтримки з боку обох політичних таборів і значного прогресу в зниженні смертності від раку, інститут опинився в епіцентрі різких скорочень, кадрових чисток та адміністративного хаосу – наслідків рішень адміністрації Дональда Трампа.

У Китаї вчені навчилися вставляти мікроконтролери прямо в мозок бджіл, щоб керувати їхнім польотом. Такі “кіборги” можуть стати новим інструментом для військової розвідки або пошукових операцій після катастроф.

Митні надходження до бюджету США за підсумками перших дев’яти місяців 2025 року вперше в історії перевищили $100 мільярдів. Такі дані оприлюднило Міністерство фінансів США у щомісячному бюджетному звіті.

Президент Росії Володимир Путін підписав указ про затвердження засад державної мовної політики, в якому серед загроз для російської мови згадується використання іноземних слів. У документі йдеться, що чужомовна лексика нібито підриває “єдину культурно-цивілізаційну спільність Руського миру”.

Алергічний кон’юнктивіт – це реакція на подразники, як-от пилові кліщі, пилок чи шерсть тварин. Очі стають червоними, сверблять, сльозяться та набрякають. Хоча симптоми можуть виглядати лячно, у більшості випадків допомагають прості домашні методи: антигістамінні препарати, охолоджувальні компреси та краплі для очей.