В ЄС підготували вже 24 тисячі українських військовослужбовців

Джерело: DW

У центрах навчання українських військових у Німеччині та Польщі, створених у межах Місії військової допомоги Європейського Союзу України (EUMAM), вже підготували 24 тисячі армійців ЗСУ, – повідомила делегація підкомітету Європарламенту з безпеки та оборони після ознайомчої поїздки до центрів EUMAM.

Перший етап передбачає підготовку 30 тисяч українських військових, а наступний етап роботи місії залежатиме від потреб і запитів ЗСУ, – зазначив глава делегації, австрійський депутат Лукас Мандль.

Він наголосив, що кошти платників податків використовуються належно для захисту свободи та досягнення миру, для захисту цінностей та цивілізації, додавши, що саме для цього і призначений Європейський фонд миру.

Європарламентар закликав усі інститути та країни ЄС продовжувати спрямовувати необхідні кошти для підтримки навчальної місії, зокрема й сталого фінансування Європейського фонду миру.

Окрім цього, делегація закликала EUMAM працювати у партнерстві з Генштабом України, аби забезпечити підхід, “адекватний тривалості війни”.

Місія військової допомоги ЄС Україні розпочалася у листопаді 2022 року, вона розрахована на два роки індивідуального, колективного та спеціалізованого навчання військових ЗСУ на території країн Євросоюзу.

Загострення кризи у вугільній галузі Росії продовжує негативно впливати на суміжні сектори економіки. Особливо серйозно постраждали залізничні перевезення, які зіштовхнулися з гострим дефіцитом вантажів.

Очільник Кремля Володимир Путін оголосив так зване “Великоднє перемир’я” і пообіцяв, що російські окупанти тимчасово припинять всі бойові дії.

На кордоні з Молдовою прикордонники викрили ще один випадок фіктивного шлюбу для незаконного виїзду за кордон.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 19 квітня. Станом на цей час загальна кількість бойових зіткнень становить 59.

Американський актор Лієв Шрайбер і фронтмен та засновник гурту Gogol Bordello Євген Гудзь у Нью-Йорку спекли великодні паски з борошна, яке зібрали на розмінованих полях на півночі Харківщини й експортували до США.