В ЄС розпочинають регулювання діяльності месенджера Telegram
Джерело: De Standaard
Євросоюз здіснив кроки до регулювання додатка для обміну повідомленнями Telegram через зростання занепокоєння щодо незаконного контенту на платформі. Відтак Бельгійський інститут пошти та телекомунікацій (BIPT) отримав повноваження наглядати за діяльністю сервісу в Європі.
Telegram, який вважається онлайн-простором для ультраправих, дилерів і терористів, став об’єктом ретельного нагляду. Заснована у 2013 році двома братами з Росії, платформа вже має близько 700 мільйонів активних користувачів у всьому світі, включаючи 40 мільйонів в Європі.
Одним із головних занепокоєнь є те, що Telegram використовують для розповсюдження незаконного вмісту, включно з наркотиками, нелегальною торгівлею та терористичною пропагандою. Так, за останні місяці Telegram заблокував кілька каналів пропаганди ХАМАСу, проте загальний принцип вільного спілкування залишається незмінним.
За новими правилами, введеними Європейським актом про цифрові послуги (DSA), який повністю набрав чинності в лютому, кожна соціальна мережа, включно з Telegram, має бути представлена в Європі. Telegram вже призначила бельгійську компанію EDSR своїм європейським представником.
“Якщо хтось у Нідерландах виявляє на Telegram канал, який закликає до насильства, і повідомлення залишаються без уваги, то вони можуть подати скаргу до BIPT”, – пояснює Матіас Вермеулен, представник офісу захисту прав даних AWO.
Ця ініціатива покладає на BIPT відповідальність за моніторинг вмісту та вживання заходів у випадку недотримання правил. Це, безумовно, стане серйозним випробуванням для Telegram, відомого своєю мінімальною співпрацею з урядовими структурами.
BIPT сподівається, що офіційне призначення відбудеться протягом найближчих днів і буде оголошено у Staatsblad. Це знаменує початок нової ери у регулюванні онлайн-платформ в Європі.
- Засновник додатка для обміну повідомленнями Telegram Павло Дуров заявив, що платформа, ймовірно, перевищить 1 мільярд активних користувачів щомісяця протягом року.
- Голова Національної ради з питань телебачення та радіомовлення Ольга Герасим’юк закликала уряд України припинити офіційну комунікацію через месенджер Telegram. Вона висловила цю думку на тлі недавнього блокування ботів української розвідки на цій платформі.
- У месенджері Telegram поновлено функціонування офіційних українських ботів. Зокрема відновлено роботу ботів Головного управління розвідки, Служби безпеки України, а також бота Міністерства цифрової трансформації “єВорог”.
Сьогодні, 23 лютого, свій 71 день народження святкує третій президент України Віктор Ющенко. Лідер гурту “Kozak System” Іван Леньо привітав політика зі святом.
Президент Польщі Анджей Дуда, коментуючи зустріч із Дональдом Трампом у США, заявив, що Україна “не переживе війну” без підтримки Вашингтона.
Американська блогерка Ешлі Сент-Клер подала до Верховного суду Мангеттена дві заяви, у яких вимагає юридично визнати мільярдера Ілона Маска батьком її дитини та отримати одноосібну опіку над п’ятимісячним сином.
Триває 1096-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли 867 тисяч осіб.
Австралійське держметеобюро перейменує тропічний циклон, що насувається, щоб його назва не збігалася з ім’ям прем’єр-міністра країни Ентоні Альбанезе.