В ЄС викликає «серйозне занепокоєння» новий закон Польщі про вплив РФ
Джерело: Reuters
3 серпня в Єврокомісії заявили, що новий закон Польщі про російський вплив “продовжує викликати серйозні занепокоєння”.
Попри критику, що закон може слугувати інструментом переслідування політичних конкурентів напередодні виборів, які мають відбутися цієї осені, президент Польщі Анджей Дуда підписав закон, який набув чинності 2 серпня.
Закон, зокрема передбачає створення спеціального комітету для розслідування будь-якого неправомірного російського впливу в Польщі.
Речниця Єврокомісії Аніта Хіппер заявила, що це ризикує поставити Польщу в суперечність із законами ЄС.
Це викликає занепокоєння стосовно відповідності законодавству ЄС, коли комісія (із вивчення впливу РФ – ред.) розпочне перевірки, – пояснила вона.
Документ передбачає створення комісії, яка аналізуватиме офіційні документи, випадки передання інформації третім особам, ухвалення “шкідливих рішень” тощо у період з 2007 по 2022 рік.
28 липня польські законодавці проголосували за схвалення закону про вплив Росії, який критикували Європейський Союз і США.
- Голова британської розвідки закликає росіян шпигувати, щоб “припинити кровопролиття”.
- Молдова викличе посла Росії для пояснень щодо можливого шпигунського обладнання на даху російського посольства.
- У Польщі затримали 12 осіб, підозрюваних у співпраці з російськими спецслужбами.
Оксфордський університет на церемонії Encaenia вручив почесні докторські ступені за визначні досягнення у своїх професійних сферах вісьмом науковцям. Серед них зокрема історики Сергій Плохій і Тімоті Снайдер.
На Черкащині керівника структурного підрозділу одного з підприємств підозрюють у незаконному видобутку вторинних каолінів. Протиправна діяльність завдала державі понад 190 мільйонів гривень збитків.
30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.
Міністерство закордонних справ Ірану викликало тимчасового повіреного у справах України в Тегерані у зв’язку з висловлюваннями окремих українських посадовців щодо дій США та Ізраїлю проти Ісламської Республіки.
Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.