В ЄС викликає «серйозне занепокоєння» новий закон Польщі про вплив РФ

Джерело: Reuters

3 серпня в Єврокомісії заявили, що новий закон Польщі про російський вплив “продовжує викликати серйозні занепокоєння”.

Попри критику, що закон може слугувати інструментом переслідування політичних конкурентів напередодні виборів, які мають відбутися цієї осені, президент Польщі Анджей Дуда підписав закон, який набув чинності 2 серпня.

Закон, зокрема передбачає створення спеціального комітету для розслідування будь-якого неправомірного російського впливу в Польщі.

Речниця Єврокомісії Аніта Хіппер заявила, що це ризикує поставити Польщу в суперечність із законами ЄС.

Це викликає занепокоєння стосовно відповідності законодавству ЄС, коли комісія (із вивчення впливу РФ – ред.) розпочне перевірки, – пояснила вона.

Документ передбачає створення комісії, яка аналізуватиме офіційні документи, випадки передання інформації третім особам, ухвалення “шкідливих рішень” тощо у період з 2007 по 2022 рік.

28 липня польські законодавці проголосували за схвалення закону про вплив Росії, який критикували Європейський Союз і США.

13 червня розпочалося засідання Ради Україна-НАТО на рівні міністрів оборони. Глава НАТО Єнс Столтенберг запевнив у посиленні оборонної підтримки нашої держави на тлі триваючого вторгнення РФ.

Під час затримки із погодженням безпекової допомоги Конгресом США, Словенія не зволікала та, ймовірно, таємно спорядила Україні військову допомогу.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті станом на 22.00 13 червня. За добу відбулося 87 бойових зіткнень. Ситуація залишається напруженою, проте, контрольованою.

13 червня сейм Литви постановив, що до списку призову у країні включатимуть осіб віком від 17 років.

13 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про кількість знищених ворожих засобів повітряної розвідки за тиждень.