В ЄС заявили, що розробили альтернативні механізми замість обмежень на імпорт з України

Джерело: заява єврокомісара під час дебатів у Комітеті агрокультури при Європейському парламенті

В ЄС розробили альтернативні механізми, які захистять європейських фермерів від надлишку продукції з України, запевнив єврокомісар із торгівлі Валдіс Домбровскіс. Він закликав Польщу, Угорщину і Словаччину скасувати односторонні обмеження на імпорт зерна з України.

За його словами, ЄК вже вживала подібні захисні заходи для прифронтових країн щодо імпорту сировинних товарів з України, таких як зерно, кукурудза і насіння соняшника. Він підкреслив, що розроблено механізм експортного контролю, який успішно діє між Україною та Румунією, але не працює з Польщею, Угорщиною і Словаччиною через їхні односторонні обмеження.

Крім того, він зазначив, що Єврокомісія пропонує встановити автономні торговельні заходи для країн, які стикаються з негативним впливом українського експорту, включаючи “чутливі продукти” як яйця, цукор і соняшникова олія.

Домбровскіс також нагадав про актуальність “коридорів солідарності”, попри відновлення експорту Чорним морем, оскільки він ще не досяг довоєнних показників.

Вночі 2 березня російські окупанти завдали ударів безпілотниками по місту Харків, внаслідок чого спалахнула пожежа.

Найбагатша людина Азії, індійський бізнесмен Мукеш Амбані, організовує вечірку на честь весілля його сина, на яку запрошено майже 1200 осіб.

Друга за величиною лісова пожежа в історії Техасу охопила понад 1,1 мільйона акрів та вбила тисячі великої рогатої худоби.

Україна може отримати перші снаряди протягом кількох тижнів в рамках чеської ініціативи із закупівлі 800 тисяч боєприпасів для України з-за меж ЄС, яку спільно фінансують різні держави.

Згідно з оцінками, опублікованими в The Lancet, більше мільярда людей у ​​всьому світі страждають від ожиріння.