В Європарламенті «стурбовані» ініціативою Зеленського прирівняти корупцію до держзради
Джерело: засідання
30 серпня під час засідання комітетів Європарламенту із закордонних справ та бюджету євродепутати висловили занепокоєння пропозицією президента Володимира Зеленського прирівняти корупцію під час воєнного стану до державної зради.
Відповідне обговорення відбулося на спільному засіданні щодо пропозиції Європейської Комісії стосовно програми підтримки України у 50 мільярдів євро на цілі відновлення, відбудови та модернізації у 2024-2027 роках.
Європарламент розкритикував ініціативу глави Української держави, оскільки, ймовірно, запропонований крок передбачає передачу розслідування від САП і НАБУ до СБУ.
Зокрема доповідач з питань України у Європейському Парламенті Міхаель Ґалер зауважив, що боротьба з корупцією у всіх сферах, де залучені великі суми державних та приватних грошей, була важливою до війни, є навіть важливішою під час війни і залишатиметься викликом після неї, коли багато грошей будуть спрямовані на відбудову.
Саме тому, за його словами, є спільна зацікавленість і українського уряду, і парламенту, і антикорупційних інституцій та громадянського суспільства, а також міжнародних донорів запровадити “запобіжники для належного використання фінансових ресурсів”.
Я вважаю недоцільним під час війни перекладати відповідальність за боротьбу з корупцією з чинних інституцій, таких як НАБУ та САП, на СБУ шляхом перейменування корупції на державну зраду. Маємо уникати враження, що метою такої ініціативи є надання владі можливості контролювати корупційні справи та визначати їх долю, особливо, коли йдеться про справи проти високопосадовців, — зазначив Ґалер.
Водночас він схвалив, що складність проблеми корупції під час війни визнається на рівні з державною зрадою, та пояснив, що долати цей виклик мають чинні вповноважені інституції.
Своєю чергою, віцеголова делегації Європарламенту в Парламентському комітеті асоціації Україна-ЄС Віола фон Крамон висловила “стурбованість” ініціативою президента Зеленського щодо боротьби з корупцією.
Я розглядаю її як спробу позбавитись політичних опонентів. Вона не спрямована на посилення існуючих антикорупційних інституцій як НАБУ та САП, а на надання значних повноважень СБУ. Ми маємо уважно стежити за розвитком подій, — зазначила фон Крамон.
Довідка. Володимир Зеленський повідомив про намір подати Верховній Раді ініціативу тосовно того аби прирівняти відповідальність за корупційні діяння до покарання за державну зраду. Президент пояснив, що це може стати дуже серйозним інструментом у боротьбі з посадовцями, що намагаються незаконно збагатитися.
- Директор Національного антикорупційного бюро України Семен Кривонос заявив, що викорінення корупції в Україні є питанням самого виживання, оскільки країна бореться з повномасштабним вторгненням Росії.
- 17 серпня президент підписав указ про набуття чинності рішення РНБО, яким погодили звільнення обласних військкомів.
- Правоохоронці викрили начальника Миргородського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки на одержанні неправомірної вигоди.
Правоохоронці викрили подружжя у Запоріжжі, котре організувало схему “відкатів” з родин загиблих воїнів Сил оборони за сприяння в оформленні державних виплат. У разі відмови, чоловік погрожував створенням штучних перешкод під час розгляду документів на отримання грошової компенсації. Йому загрожує до восьми років ув’язнення.
Пізно ввечері 15 липня російські війська здійснили масований обстріл Харкова. У місті пролунали потужні вибухи.
15 липня заступник міністра енергетики Микола Колісник запевнив, що станом на сьогодні енергосистема є збалансованою, тож, відключення на літній період не передбачаються. Щобільше, згідно з даними відомства, енергетики вже відновили більш як половину знищених росіянами енергогенеруючих потужностей.
Переважна більшість озброєння США, котре згідно з новою угодою Вашингтона з НАТО, повинне бути передана Альянсу для постачання в Україну, вже готове до відправки.
Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що представник його країни на засіданні міністрів закордонних справ країн ЄС закликатиме відтермінувати голосування щодо 18-го пакета санкцій проти Росії.