В Європі знову очікують набагато спекотніше літо, ніж зазвичай
Джерело: Bloomberg
Європу очікує набагато спекотніше літо, ніж зазвичай, з підвищеним ризиком посух та хвиль спеки. Теплий травень вже вказує на продовження тривалої тенденції рекордно високих глобальних температур, яка триває вже 10 місяців.
Згідно з даними, температура поверхні моря в Північній Атлантиці досягла найвищого рівня за останні 40 років, що свідчить про надзвичайно жарке майбутнє літо, зазначає Олівія Берч, метеоролог з Atmocultural G2. У Великобританії цьогорічне літо може повторити температурні рекорди минулого року, коли стовпчики термометрів досягали 40 градусів Цельсія.
Метеорологи вказують на “недавнє прискорення глобального потепління” як на причину таких екстремальних погодних умов. За прогнозами Meteo France, у Франції в найближчі три місяці температура буде вищою за середню.
Температура вище середнього також прогнозується для Іспанії та Італії цього травня, як повідомляє Atmosphere G2. У Великобританії температура також буде вище середнього, хоча до кінця місяця можливе повернення до звичайних показників. Натомість у Скандинавії травень обіцяє бути трохи холоднішим, ніж зазвичай.
- Це літо було найтеплішим на планеті з початку ведення записів у 1940 році, згідно з даними Служби зміни клімату Copernicus Європейського Союзу.
- Експерти зазначили, що через сильну спеку люди можуть страждати від сильного потовиділення, запаморочення, м’язових спазмів і навіть блювоти, а теплове виснаження та теплові удари, ймовірно, стануть більш поширеними.
Німецька компанія Bosch з метою економії скорочує робочий тиждень та знижує зарплати співробітникам.
Радянські традиції одностайного голосування дали збій на засіданні держдуми РФ 21 листопада, де депутати мали затвердити проєкт російського бюджету на найближчі три роки.
Протиракетна база НАТО в Редзіково, Польща, має виключно оборонний характер і спрямована на боротьбу з балістичними ракетами, особливо з боку країн-ізгоїв, заявив речник польського МЗС Павел Вронський, реагуючи на провокаційні заяви Росії.
У Генштабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 174 бойових зіткнення.
Фахівці Інституту масової інформації закликали Верховну Раду повернути прямі трансляції пленарних засідань, перериваючи їх лише під час повітряних тривог. Експерти наголошують, що чинні обмеження непрозорі й підривають громадський контроль за діяльністю парламенту.