В Євросоюзі тимчасовим захистом користуються понад 4,3 млн українців — держстат ЄС

Джерело: держстат ЄС

Кількість українських переселенців у Європі збільшується — понад 4,3 мільйона українців вже скористалися тимчасовим захистом у країнах ЄС.

Головними напрямками міграції українських переселенців є:

  • Німеччина, де отримали захист понад 1,25 мільйона осіб (29% від загальної кількості в ЄС);
  • Польща, де захист отримали майже 954 тисячі осіб (22,1%);
  • Чехія, де тимчасовий захист отримали понад 373 тисяч осіб (8,7%).

Найбільше зростання кількості українських біженців зафіксовано у таких країнах:

  • Німеччина (+15 285; +1,2%);
  • Чехія (+3 705; +1,0%);
  • Іспанія (+2 255; + 1,2%).

У листопаді найбільше українців виїхали до Німеччини, Чехії та Нідерландів. Проте у грудні спостерігалась зменшена кількість переселенців у таких країнах, як Польща, Франція та Італія.

Понад 98% тих, хто отримав тимчасовий захист, мають громадянство України. За статевою ознакою, жінки становлять 46,2% отримувачів захисту, діти — 33,2%, а повнолітні чоловіки — 20,6%.

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, повідомив, що за тиждень з 18 по 24 липня підрозділи РЕБ зірвали майже 8 тисяч завдань ворога із застосування розвідувальних БпЛА та FPV-дронів.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 26 липня, від початку доби по всій лінії фронту кількість бойових зіткнень збільшилась до 107.

Румунія заявила, що виявила на своїй території фрагменти російських безпілотників, проте в НАТО стверджують, що не бачать ознак навмисного нападу на територію Альянсу.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко привіз українським захисникам на Харківщину нову партію техніки, зокрема дрони, системи радіоелектронної боротьби, командно-штабні машини та техніку для будівництва фортифікацій.

Протягом дня, 26 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 69 вибухів.