Німеччина обмежить використання соціальної допомоги для переселенців

Джерело: Bild

Влада 14 із 16 федеральних земель Німеччини домовилася про створення єдиної платіжної картки для біженців, що передбачатиме низку обмежень. Ще дві землі – Баварія та Мекленбург-Передня Померанія – запровадять власну аналогічну систему.

Головні особливості:

  • Банківські перекази з таких карток будуть заблоковані.
  • Карта діятиме лише в Німеччині.
  • Не буде жодних обмежень на товари. Можна буде купувати алкоголь.
  • Знімати можна буде лише невеликі суми готівки.
  • Онлайн-покупки в інших країнах ЄС обмежать.

Наголошується, у разі нецільового використання коштів карта може бути анульована на вимогу влади.

Прем’єр-міністр Нижньої Саксонії Штефан Вайль заявив: “Фінансові кошти, що надаються відповідно до Закону про допомогу шукачів притулку, призначені для забезпечення проживання у Німеччині і, при всьому розумінні, не для фінансування сімей на Батьківщині”.

Зауважимо, раніше нідерландська партія BBB запропонувала відправляти українських громадян назад у ті частини країни, які не торкнулася повномасштабна війна. Таку пропозицію озвучили депутати від однієї з найбільших партій країни – BBB. За словами політиків, переселенці могли б повернутися на захід України, оскільки це відносно стабільний регіон, а Європа не може прийняти всіх.

Варто нагадати, кожен п’ятий дорослий біженець з України, що перебувають у Польщі, є чоловіком. Це випливає з останніх даних дослідження, опублікованого Національним банком Польщі.

У грудні 2023 року депутат Бундестагу від партії ХДС з оборонної та зовнішньої політики Родеріх Кізеветтер зауважив, що лише у Німеччині зараз перебуває “до десяти дивізій” українських чоловіків, котрі можуть допомогти своїй країні у війні проти РФ. Раніше німецький політик виступав за посилення озброєння України. Так, лише у Німеччині офіційно проживає близько 190 тисяч чоловіків з України призовного віку.

Під час візиту до України міністра оборони Швеції Пола Йонсона “Агенція оборонних закупівель” Міноборони України уклала перший прямий контракт зі шведським виробничим підприємством.

Російські війська збільшили використання безпілотників для розвідки на передовій лінії. Вони застосовують безпілотні літальні апарати різних типів, таких як Supercam, ZALA, “Орлани” тощо, сказав речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

Резидента агентурної мережі ФСБ, який коригував повітряні атаки РФ на Запоріжжя, засудили до 15 років ув’язнення.

Заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади Максим Жорін повідомив, що ситуація під Авдіївкою “дуже складна”, проте українські підрозділи “втілюють контратакуючі заходи”.

У Силах оборони півдня України повідомили, що вночі російський безпілотник перетнув кордон з Молдовою та пролетів “кількадесят кілометрів”, перш ніж знов увійшов у повітряний простір України.