В зоні активних бойових дій на Донеччині залишаються понад 200 дітей

Джерело: Донецька ОВА

На території 17 громад Донецької області, оголошених зоною активних бойових дій, проживають близько 29 тисяч людей. Серед них 202 дитини. У Лиманській громаді залишається 197 дітей, у Торецькій громаді – 5 дітей, чиї родини повернулись додому після евакуації.

Станом на 9 квітня на території Донецької області, підконтрольній українській владі, залишаються проживати близько 283 тисячі мешканців, з яких 21,5 тисячі – це діти.

У 9 населених пунктах, де триває примусова евакуація родин з дітьми, залишається 254 дитини. У Лиманській громаді – 11 дітей, у Криворізькій громаді – 4 дитини, у Добропільській громаді – 232 дитини, з яких 145- у місті Білицьке, у Дружківській громаді – 7 дітей.

Додатково виявлені діти, які разом з рідними повернулись після евакуації. У Комарській громаді 1 така дитина, у Шахівській громаді – 4 дитини, у місті Лиман – 2 дитини. Також у селище Щербинівка Торецької громади повернулись 5 дітей.

Загалом впродовж минулого тижня евакуювали 240 дітей з тих населених пунктів, де оголошена евакуація родин з дітьми у примусовий спосіб.

ОВА наголошує, що триває безкоштовне розселення мешканців Донеччини в інших регіонах.  Впродовж минулого тижня безкоштовно розселили 46 людей, з них 14 дітей. Евакуація з розселенням відбувалась до Закарпатської, Вінницької, Чернівецької та Львівської областей.

Воюючи на боці України, загинув 21-річний угорський доброволець Ашер Беньямін, повідомили журналістам неофіційні українські та угорські джерела, а також батько бійця. 

12 липня російські окупанти скинули КАБ на селище у Дніпропетровській області, внаслідок чого загинуло двоє людей.

За попередніми даними, причиною катастрофи літака авіакомпанії Air India, що сталася минулого місяця і забрала життя 260 людей, стало припинення подачі палива до двигунів.

Швеція готується орендувати камери у в’язницях Естонії, оскільки в країні не вистачає місць для ув’язнених.

Народний депутат Микола Княжицький розповів про інцидент під час Конференції з питань відновлення України 2025 у Римі. Так, українку Марію Гурську, що керувала групою польських медійників, не допустили до заходу, бо Посольство України в Італії не дало їй акредитації.