ВАКС дозволив націоналізувати завод в Конотопі, який належить російському сенатору

Джерело: Міністерство юстиції України

Сьогодні,10 серпня, Вищий антикорупційний суд ухвалив рішення стягнути у дохід держави активи, що належать сенатору Ради Федерації РФ Сергію Калашнику.

Відтак, рішенням ВАКС у дохід держави стягнуто 100% статутного капіталу ТОВ “Мотордеталь – Конотоп”.

ТОВ “Мотордеталь – Конотоп” є одним із найбільших заводів у Європі, який займається виробництвом гільз циліндрів для автомобільних, тракторних, корабельних, тепловозних і стаціонарних двигунів внутрішнього згоряння.

Історія підприємства бере свій початок у 1943 році, коли була організована робота машинно-тракторної майстерні для дрібного ремонту автомобільної та сільськогосподарської техніки.

Відомими покупцями продукції компанії є Iveco, Mercedes-Benz, Man, Volvo, Renault, Scania, CAT, Rolls-Royce. Виробнича потужність підприємства – 5 000 000 гільз циліндрів на рік.

Що відомо про Сергія Калашника?

Сергій Калашник – громадянин РФ, російський політичний діяч та підприємець. З 2011 року – член партії “Единая Россия”, в тому ж році обраний депутатом обласної думи Костромської області РФ.

З жовтня 2020 року обіймає посаду сенатора Ради Федерації федеральних зборів РФ від виконавчого органу державної влади Костромської області, член Комітету Ради Федерації з економічної політики.

Як політичний діяч, Калашник у складі Ради Федерації РФ голосував за погодження законів РФ щодо ратифікації “договорів” про визнання так званих “ЛНР”, “ДНР”, а також після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну голосував за погодження федеральних законів, що стосуються “легалізації” анексії територій України.

Також Калашник сприяв підготовці РФ до збройної агресії проти України шляхом постачання з підконтрольного підприємства продукції, яка використовувалась для  виготовлення військової техніки.

Сенатори США Чак Грасслі (республіканець) та Емі Клобучар (демократка) очолили групу з семи законодавців, котрі спільно подали двопартійну резолюцію з вимогою повернути усіх викрадених росіянами українських дітей до підписання будь-якої остаточної мирної угоди стосовно війни Росії проти України.

У США зростає занепокоєння щодо недостатньої жорсткості президента Дональда Трампа у ставленні до Росії. Згідно з опитуванням Harvard CAPS/Harris Poll, 59% американських виборців вважають, що глава Білого дому недостатньо рішучий у протистоянні з господарем Кремля Володимиром Путіним.

Державний секретар США Марко Рубіо під час слухань у Комітеті з міжнародних відносин пояснив, що причина продовження російсько-української війни у тому, що Росія хоче те, що їй не належить, тоді як Україна прагне повернути втрачені території засобами, які можуть бути недосяжні військовим шляхом.

Станом на 20 травня 2025 року більш як 800 бійців 12-ї бригади НГУ “Азов” вже третій рік перебувають у російському полоні. Про це нагадав командир 1-го корпусу НГУ “Азов”, Герой України, полковник Денис Прокопенко.

Український шеф-кухар колумбійського походження Ектор Хіменес-Браво долучився до 429-го полку БПЛА “Ахіллес”.