ВАКС дозволив націоналізувати завод в Конотопі, який належить російському сенатору
Джерело: Міністерство юстиції України
Сьогодні,10 серпня, Вищий антикорупційний суд ухвалив рішення стягнути у дохід держави активи, що належать сенатору Ради Федерації РФ Сергію Калашнику.
Відтак, рішенням ВАКС у дохід держави стягнуто 100% статутного капіталу ТОВ “Мотордеталь – Конотоп”.
ТОВ “Мотордеталь – Конотоп” є одним із найбільших заводів у Європі, який займається виробництвом гільз циліндрів для автомобільних, тракторних, корабельних, тепловозних і стаціонарних двигунів внутрішнього згоряння.
Історія підприємства бере свій початок у 1943 році, коли була організована робота машинно-тракторної майстерні для дрібного ремонту автомобільної та сільськогосподарської техніки.
Відомими покупцями продукції компанії є Iveco, Mercedes-Benz, Man, Volvo, Renault, Scania, CAT, Rolls-Royce. Виробнича потужність підприємства – 5 000 000 гільз циліндрів на рік.
Що відомо про Сергія Калашника?
Сергій Калашник – громадянин РФ, російський політичний діяч та підприємець. З 2011 року – член партії “Единая Россия”, в тому ж році обраний депутатом обласної думи Костромської області РФ.
З жовтня 2020 року обіймає посаду сенатора Ради Федерації федеральних зборів РФ від виконавчого органу державної влади Костромської області, член Комітету Ради Федерації з економічної політики.
Як політичний діяч, Калашник у складі Ради Федерації РФ голосував за погодження законів РФ щодо ратифікації “договорів” про визнання так званих “ЛНР”, “ДНР”, а також після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну голосував за погодження федеральних законів, що стосуються “легалізації” анексії територій України.
Також Калашник сприяв підготовці РФ до збройної агресії проти України шляхом постачання з підконтрольного підприємства продукції, яка використовувалась для виготовлення військової техніки.
- В Україні все ще не конфіскували компанії, які належать 25 російським олігархам, що співпрацюють з військово-промисловим комплексом РФ.
- СБУ відзвітувала про арешт активів російських олігархів на майже 190 млрд грн. Служба безпеки України проводить системні розслідування щодо причетності російських олігархів та бізнесменів до фінансування війни РФ проти України.
- Фонд держмайна оголосив про старт приватизації активів, стягнутих у російських олігархів. Перший аукціон відбудеться вже у серпні цього року.
США не бачать причин коригувати свою позицію щодо ядерної зброї у відповідь на рішення Росії змінити свою ядерну доктрину, заявив представник Ради національної безпеки. Крок Москви не став несподіваним і є продовженням тієї ж безвідповідальної риторики, що її постійно використовує Кремль після вторгнення в Україну.
Національне агентство з питань запобігання корупції за результатами повної перевірки виявило ознаки декларування недостовірних відомостей на понад 3,4 млн грн у декларації голови Харківської обласної ради за 2022 рік.
У НЕК “Укренерго” поінформували, що в усіх регіонах України у середу, 20 листопада застосовуватимуть графіки відключення електроенергії. Так, з 6:00 до 22:00 буде діяти одна черга відключень. Енергетики закликали до ощадливого споживання світла.
У Конгресі США вимагають оголосити Байдену імпічмент за дозвіл завдавати ударів по території Росії далекобійними ракетами.
В Польщі офіційно працює 780 тисяч українців. З них понад 400 тисяч — чоловіки.