ВАКС дозволив націоналізувати завод в Конотопі, який належить російському сенатору
Джерело: Міністерство юстиції України
Сьогодні,10 серпня, Вищий антикорупційний суд ухвалив рішення стягнути у дохід держави активи, що належать сенатору Ради Федерації РФ Сергію Калашнику.
Відтак, рішенням ВАКС у дохід держави стягнуто 100% статутного капіталу ТОВ “Мотордеталь – Конотоп”.
ТОВ “Мотордеталь – Конотоп” є одним із найбільших заводів у Європі, який займається виробництвом гільз циліндрів для автомобільних, тракторних, корабельних, тепловозних і стаціонарних двигунів внутрішнього згоряння.
Історія підприємства бере свій початок у 1943 році, коли була організована робота машинно-тракторної майстерні для дрібного ремонту автомобільної та сільськогосподарської техніки.
Відомими покупцями продукції компанії є Iveco, Mercedes-Benz, Man, Volvo, Renault, Scania, CAT, Rolls-Royce. Виробнича потужність підприємства – 5 000 000 гільз циліндрів на рік.
Що відомо про Сергія Калашника?
Сергій Калашник – громадянин РФ, російський політичний діяч та підприємець. З 2011 року – член партії “Единая Россия”, в тому ж році обраний депутатом обласної думи Костромської області РФ.
З жовтня 2020 року обіймає посаду сенатора Ради Федерації федеральних зборів РФ від виконавчого органу державної влади Костромської області, член Комітету Ради Федерації з економічної політики.
Як політичний діяч, Калашник у складі Ради Федерації РФ голосував за погодження законів РФ щодо ратифікації “договорів” про визнання так званих “ЛНР”, “ДНР”, а також після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну голосував за погодження федеральних законів, що стосуються “легалізації” анексії територій України.
Також Калашник сприяв підготовці РФ до збройної агресії проти України шляхом постачання з підконтрольного підприємства продукції, яка використовувалась для виготовлення військової техніки.
- В Україні все ще не конфіскували компанії, які належать 25 російським олігархам, що співпрацюють з військово-промисловим комплексом РФ.
- СБУ відзвітувала про арешт активів російських олігархів на майже 190 млрд грн. Служба безпеки України проводить системні розслідування щодо причетності російських олігархів та бізнесменів до фінансування війни РФ проти України.
- Фонд держмайна оголосив про старт приватизації активів, стягнутих у російських олігархів. Перший аукціон відбудеться вже у серпні цього року.
Увечері 22 липня, під час виконання польотного завдання на винищувачі Mirage 2000, сталася відмова авіаційної техніки. Пілоту вдалося вчасно катапультуватися.
У ніч проти 22 липня російські війська атакували об’єкти української газової інфраструктури.
Українська модель, переможниця Miss Ukraine International-2018 Богдана Жупанина (Тарасик), дружина нардепа від “Слуги народу” Андрія Жупанина, повідомила, що її квартира була знищена внаслідок російського обстрілу.
Уночі 22 липня російські війська завдали удару керованою авіабомбою по житловому будинку в Краматорську на Донеччині.
Днями противник прорвався у Покровськ через нестачу піхоти в українському підрозділі та помилки в оцінці обстановки. Ситуацію вдалося стабілізувати силами 155 ОМБр і 68 ОЄБр. Нині триває ліквідація диверсійної групи росіян.