Важлива система океанських течій може зруйнуватись і це негативно «вплине на кожну людину на планеті»

Джерело: CNN

Вчені попереджають, що життєво важлива система океанічних течій може зруйнуватися протягом кількох десятиліть, якщо світ продовжить забруднювати планету. Ця подія буде катастрофічною для глобальної погоди та “вплине на кожну людину на планеті”.

Нове дослідження показало, що Атлантична меридіональна перекидна циркуляція (АМОС) може впасти приблизно в середині століття або навіть у 2025 році.

AMOC — це велика система океанічних течій, яка включає добре відому Гольфстрім і регулює передачу тепла океану від тропіків до північної півкулі.

Вона відіграє вирішальну роль у кліматичній системі, допомагаючи регулювати глобальні погодні умови. Її крах матиме величезні наслідки, включаючи набагато більш екстремальні зими та підвищення рівня моря.

Роками вчені попереджали про його нестабільність, оскільки кліматична криза прискорюється, загрожуючи порушити баланс температури та солоності, від яких залежить сила цих течій.

У міру того як океани нагріваються і лід тане, більше прісної води надходить в океан і зменшує щільність води. Коли вода стає занадто прісною, занадто теплою або і те, і те, конвеєрна стрічка зупиняється.

Зупинка “вплине на кожну людину на планеті — це настільки велике й важливе”, — сказав Пітер де Менокал, президент Океанографічного інституту Вудс-Хол.

У звіті Міжурядової групи експертів ООН зі зміни клімату за 2019 рік передбачалося, що AMOC ослабне протягом цього століття, але його повний крах раніше 2100 року малоймовірний.

Це нове дослідження прийшло до набагато більш тривожних висновків.

Доповідь закликає до швидких і ефективних заходів для скорочення до нуля забруднення планети, що викликає нагрівання, зниження глобальної температури та уповільнення танення в Арктиці.

17 квітня відбулось засідання суду щодо скасування указу Володимира Зеленського щодо санкцій проти Петра Порошенка. Суд не ухвалив рішення по суті справи, однак, ті аргументи на користь санкцій, які представники держави озвучили у засіданні, мають значно більше значення для кожного з нас, незалежно від майнового статусу, політичних поглядів чи моральних переконань, ніж будь-яке рішення суду у цій справі.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 17 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 65 бойових зіткнень.

Міністр освіти і науки Оксен Лісовий під час години запитань до уряду в Верховній Раді повідомив, що базову військову підготовку пройдуть 75-80 тисяч студентів вищих навчальних закладів.

Начальник управління Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям ДСНС Роман Цирень розповів про статистику пожеж в Україні.

Віцепрезидент США Джей Ді Венс під час зустрічі з прем’єр-міністеркою Італії Джорджією Мелоні заявив, що Штати “оптимістично налаштовані” на те, що зможуть покласти край російсько-українській війні.