Вбивство на фестивалі у Золінгені: підозрюваний отримував держдопомогу від Німеччині
Джерело: Bild
Ісса аль-Хасан, котрого нині підозрюють у нападі з ножем на гостей фестивалю у Золінгені, не депортували з Німеччини через помилку влади. Імміграційна служба прийшла до нього 5 червня 2023 року, проте сирійця не було вдома, тому депортацію скасували.
За однією з версій, мігранта попередили про візит службовців: того ж дня Ісса аль-Хасан повернувся до свого помешкання — водночас депортувати вдруге його навіть не намагалися.
Попри те, що сирієць переховувався від влади, він справно отримував фінансову допомогу від держави. Навіть той факт, що його не змогли знайти у день запланованої депортації, не призвів до скорочення соціальних виплат. Відповідно до німецького законодавства, сирієць отримував 368 євро на місяць.
Сирійця мали депортувати з Німеччини ще 2023 року, оскільки його прохання про статус біженця до ФРН відхилили. Відповідно до Дублінської угоди, на чоловіка чекало видворення до Болгарії – країни, де він перетнув кордон Євросоюзу. Саме там і мали розглянути його прохання про надання притулку. Однак сирієць втік від влади, і в результаті депортація виявилася “простроченою”. Коли його знову знайшли, то “перерозподілили” на Золінген.
Ісса аль-Хасан зізнався у нападі на святі у місті Золінген та здався поліції. Внаслідок нападу загинули троє осіб, ще вісім отримали поранення.
Ми повідомляли, що Федеральний верховний суд Німеччини видав ордер на арешт Ісси Х. за підозрою у вбивстві трьох осіб на фестивалі в Золінгені, а також в участі в терористичній організації “Ісламська держава”.
Згодом канцлер Німеччини Олаф Шольц, відвідавши місце нападу на відвідувачів фестивалю в Золінгені, заявив про необхідність прискорити депортацію нелегальних мігрантів.
Ми повинні будемо зробити все можливе, щоб забезпечити репатріацію та депортацію тих, хто не може або не має права залишатися в Німеччині, – наголосив Шольц.
Глава німецького уряду назвав напад із ножем на гостей фестивалю “актом тероризму”.
- У Франції посилять охорону синагог після інциденту з підпалом, який стався в місті Ла-Гранд-Мотт на півдні країни. Вибух поблизу синагоги, що стався в суботу, спричинив серйозне занепокоєння серед місцевої влади.
- Хвиля протестів проти масового туризму в Іспанії може поширитися по всій Європі через збільшення кількості туристів і зростання цін на житло для місцевих, заявив старший керівник проєкту ЮНЕСКО зі сталого туризму Пітер ДеБрайн.
- Польща домоглася скорочення потоку мігрантів із Білорусі, погрожуючи перекрити ключовий китайський залізничний маршрут до Євросоюзу. Президент Польщі Анджей Дуда під час державного візиту до Пекіна у червні пов’язав питання міграції та транзиту вантажів на білоруському кордоні. Внаслідок цього кількість нелегальних перетинів кордону з Білорусі до Польщі значно зменшилася.
- Парламент Фінляндії в п’ятницю, 12 липня, прийняв закон, який надає прикордонникам право блокувати шукачів притулку, які перетинають кордон з Росією.
Українська сторона, дотримуючись гуманітарних принципів та домовленостей щодо репатріації, передала росіянам тіла двох загиблих, на яких були виявлені жетони Збройних сил Російської Федерації.
Народний депутат від фракції “Європейська Солідарність” Володимир Ар’єв прокоментував рішення Білого Дому призупинити постачання Україні ракет-перехоплювачів для систем ППО Patriot, снарядів для гаубиць, ракет Hellfire та інших боєприпасів.
Під час російського обстрілу перелякана вулична собака Агата стрибнула в яму на схилі, яка виявилася десятиметровим колодязем. Рятувальники разом із місцевими жителями врятували тварину.
У Білому домі підтвердили, що Сполучені Штати призупинили постачання деяких видів озброєнь Україні.
Папа Лев XIV прийняв на аудієнції владик Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви.