Вбивство на фестивалі у Золінгені: підозрюваний отримував держдопомогу від Німеччині
Джерело: Bild
Ісса аль-Хасан, котрого нині підозрюють у нападі з ножем на гостей фестивалю у Золінгені, не депортували з Німеччини через помилку влади. Імміграційна служба прийшла до нього 5 червня 2023 року, проте сирійця не було вдома, тому депортацію скасували.
За однією з версій, мігранта попередили про візит службовців: того ж дня Ісса аль-Хасан повернувся до свого помешкання — водночас депортувати вдруге його навіть не намагалися.
Попри те, що сирієць переховувався від влади, він справно отримував фінансову допомогу від держави. Навіть той факт, що його не змогли знайти у день запланованої депортації, не призвів до скорочення соціальних виплат. Відповідно до німецького законодавства, сирієць отримував 368 євро на місяць.
Сирійця мали депортувати з Німеччини ще 2023 року, оскільки його прохання про статус біженця до ФРН відхилили. Відповідно до Дублінської угоди, на чоловіка чекало видворення до Болгарії – країни, де він перетнув кордон Євросоюзу. Саме там і мали розглянути його прохання про надання притулку. Однак сирієць втік від влади, і в результаті депортація виявилася “простроченою”. Коли його знову знайшли, то “перерозподілили” на Золінген.
Ісса аль-Хасан зізнався у нападі на святі у місті Золінген та здався поліції. Внаслідок нападу загинули троє осіб, ще вісім отримали поранення.
Ми повідомляли, що Федеральний верховний суд Німеччини видав ордер на арешт Ісси Х. за підозрою у вбивстві трьох осіб на фестивалі в Золінгені, а також в участі в терористичній організації “Ісламська держава”.
Згодом канцлер Німеччини Олаф Шольц, відвідавши місце нападу на відвідувачів фестивалю в Золінгені, заявив про необхідність прискорити депортацію нелегальних мігрантів.
Ми повинні будемо зробити все можливе, щоб забезпечити репатріацію та депортацію тих, хто не може або не має права залишатися в Німеччині, – наголосив Шольц.
Глава німецького уряду назвав напад із ножем на гостей фестивалю “актом тероризму”.
- У Франції посилять охорону синагог після інциденту з підпалом, який стався в місті Ла-Гранд-Мотт на півдні країни. Вибух поблизу синагоги, що стався в суботу, спричинив серйозне занепокоєння серед місцевої влади.
- Хвиля протестів проти масового туризму в Іспанії може поширитися по всій Європі через збільшення кількості туристів і зростання цін на житло для місцевих, заявив старший керівник проєкту ЮНЕСКО зі сталого туризму Пітер ДеБрайн.
- Польща домоглася скорочення потоку мігрантів із Білорусі, погрожуючи перекрити ключовий китайський залізничний маршрут до Євросоюзу. Президент Польщі Анджей Дуда під час державного візиту до Пекіна у червні пов’язав питання міграції та транзиту вантажів на білоруському кордоні. Внаслідок цього кількість нелегальних перетинів кордону з Білорусі до Польщі значно зменшилася.
- Парламент Фінляндії в п’ятницю, 12 липня, прийняв закон, який надає прикордонникам право блокувати шукачів притулку, які перетинають кордон з Росією.
Колишній міський голова Тайбея та ексучасник в президенти Тайваню Ко Вень Чже отримав офіційні звинувачення у корупції. Він, за даними слідства, під час перебування на посаді мера нібито отримав хабар розміром пів мільйона доларів у межах угоди з нерухомістю. Ще його звинувачують у неправдивій звітності про фінансування своєї президентської кампанії.
Директор товариства з обмеженою відповідальністю став підозрюваним у справі про постачання 20 тисяч неякісних спальних мішків для військової частини Національної гвардії України.
Об’єднана штурмова бригада Національної поліції України «Лють» – була створена у 2023 році, як підрозділ…
23 грудня близько 17:00 у тимчасово окупованому Криму дрон уразив судно “Федір Урюпін” у бухті біля селища Чорноморське.
26 грудня російські окупаційні війська дроном-камікадзе атакували центральний ринок Нікополя на Дніпропетровщині.