Вчені дослідили, що гени кажанів можуть допомогти в лікуванні раку та COVID
Джерело: Sky News
Дослідження, проведене в лабораторії Cold Spring Harbor у Нью-Йорку, засвідчило, що імунна система кажанів добре пристосована до боротьби з хворобами. Це може допомогти покращити методи лікування раку та смертельних вірусів, таких як COVID-19.
Вчені зосередилися на ямайському фруктовому кажані та мезоамериканському вусатому кажані, секвенуючи геноми обох видів і виявивши, що швидка еволюція оптимізувала їхні геноми для захисту від вірусів і раку.
На відміну від інших кажанів та ссавців, включно з людьми, вони містять гени, що виробляють білки, які називаються інтерферонами. Останні діють як сигнал тривоги для імунної системи, сповіщаючи її про небезпечні клітини та запускаючи природний захист.
Штучно зменшивши згадану реакцію, вчені помітили, що “незвичайна” імунна система ямайських фруктових кажанів і мезоамериканських вусатих розвинула вищу толерантність до вірусів.
“Це запобігає надмірно активним імунним реакціям, які завдають шкоди здоровій тканині – це одна з причин, чому інфекції настільки шкідливі для людей”, – сказав дослідник Армін Шебен.
Дослідження також виявило, що порівняно з іншими ссавцями геноми кажанів містять більше змін у генах, пов’язаних із раком, у тому числі шість, які відновлюють ДНК, і десятки інших, які пригнічують пухлини.
“Наша робота підкреслює, наскільки глибоко взаємопов’язані імунітет і відповідь на рак. Ті самі імунні гени та білки відіграють важливу роль у стійкості до раку”, – додав Шебен.
Зараз вчені досліджують, як кажани регулюють свої імунні гени, і чи можуть отримані результати допомогти людям краще лікувати рак і віруси.
Рецензоване дослідження опубліковано в журналі Genome Biology and Evolution.
- На думку науковців, препарат, який використовується для лікування COVID-19, може бути пов’язаний з мутаціями вірусу. Зокрема Молнупіравір діє, викликаючи мутації в генетичній інформації вірусу, багато з яких вбивають або завдають шкоди вірусу, зменшуючи кількість COVID-19 в організмі.
- За даними Агентства охорони здоров’я Великої Британії (UKHSA), новий вид COVID-19 поширюється Великою Британією і вже становить один із семи нових випадків.
- Глава Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Тедрос Аданом Гебреєсус заявив, що готовий направити нову місію експертів до Китаю у межах роботи над розкриттям походження COVID-19.
- Вчені встановили зв’язок між змінами клімату в минулому та зменшенням мозку людини. За їхніми словами, у такий спосіб тіло людини адаптується до змін.
- Ранні дослідження показали, що “таблетка від раку знищує солідні пухлини”, залишаючи здорові клітини неушкодженими.
Міністр охорони здоров’я США Роберт Кеннеді-молодший виступив перед Конгресом на тлі масштабного спалаху кору у країні, масових звільнень у федеральній системі охорони здоров’я та суттєвих скорочень бюджету відомства, яке він очолює.
Повномасштабний наступ Росії на Україну обходиться російській армії дедалі більшою ціною. Вже зараз росіяни зазнали найбільших втрат із часів Другої світової війни.
У Мінфіні підрахували, що на повне відновлення Нового безпечного конфайнменту над четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС після російського удару може знадобитися понад 100 мільйонів євро.
Надвечір 14 травня стало відомо про склад офіційно затвердженої главою РФ Володимиром Путіним делегації РФ, котру направлять у Туреччину на переговори з Україною.
Президент США Дональд Трамп зустрівся з главою Сирії Ахмадом аль-Шараа у Саудівській Аравії 14 травня, закликавши нормалізувати відносини з давнім ворогом Ізраїлем після несподіваної заяви про скасування всіх санкцій.