Вчені NASA візуалізували падіння у чорну діру за допомогою суперкомп’ютера
Джерело: Phys.org
Вчені з Центру космічних польотів NASA імені Годдарда створили гіперреалістичну симуляцію польоту до надмасивної чорної діри за допомогою суперкомп’ютера для генерації даних.
Зазначається, що симуляція дозволяє глядачам зануритися у візуалізацію чорної діри, яка “пов’язує теорію відносності з явищами реального світу”.
Астрофізик Джеремі Шніттман, який керував проєктом, змоделював два сценарії: в одному камера не досягає горизонту подій і повертається назад, а в іншому — перетинає горизонт подій і занурюється у чорну діру.
Для створення візуалізації було використано 10 терабайтів даних, обробка яких на звичайному комп’ютері зайняла б понад 10 років.
На відео показано надмасивну чорну діру, розташовану у центрі Чумацького Шляху, відому як Стрілець А*. Її маса у 4,3 мільйона разів перевищує масу Сонця. Коли світло падає до чорної діри, на відео видно фотонні кільця — світло, яке зробило один або декілька обертів навколо чорної діри.
Симуляція також показує, як об’єкти, що падають у чорну діру, витягуються, як спагеті – процес, відомий як “спагетіфікація”. Як наслідок, коли камера досягає горизонту спостереження, простір-час настільки спотворюється, що, з погляду стороннього спостерігача, камера ніби завмирає і ніколи не досягає чорної діри.

Фото: NASA
“Завдяки цій візуалізації ми можемо краще зрозуміти, що відбувається на краю чорної діри і що може чекати на матерію, яка перетинає горизонт подій. Це покращує наше розуміння космічних явищ і дає наочне пояснення релятивістських теорій фізики”, — прокоментували вчені.
- Астрофізики виявили, що надмасивна чорна діра Стрілець А* (Sgr A*), яка розташована в центрі нашої галактики, обертається майже з максимальною швидкістю, при цьому притягуючи все, що знаходиться поблизу.
З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.
Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.
2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.
1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.
У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.