Вчені розробили метод перетворення вуглекислого газу на монооксид вуглецю за 15 хвилин

Джерело: a news

Японські вчені розробили метод перетворення вуглекислого газу у монооксид вуглецю (чадний газ) – синтетичний компонент палива – всього за 15 хвилин та з допомогою недорогого каталізатора.

Такий метод демонструє високу ефективність і перевершує промислові стандарти, здійснюючи важливий крок до вуглецево-нейтрального майбутнього.

Винайшли такий метод дослідники з Університету Тохоку, Університету Хоккайдо та компанії AZUL Energy. Їхній підхід скорочує час реакції перетворення CO₂ в чадний газ (CO) — ключову базу для виробництва синтетичних палив – з 24 годин до 15 хвилин, що перевершує всі попередні системи

За словами дослідника Лю Тенґі, “перетворення CO₂ на CO є критично важливим у боротьбі зі змінами клімату, але традиційні методи — дорогі, нестійкі й неприйнятні для промисловості”.

Він додав, що вони прагнули розв’язати ці проблеми.

Вчені дослідили різні типи фталоціанінових (Pc) каталізаторів — з металом та без. Вони наносили ці сполуки на газорозподільчі електроди за допомогою розпилювача, прямо формуючи кристалічну структуру.

Серед них кобальтофілоцянін (CoPc) — загальний барвник — виявився найефективнішим. У новому методі достатньо просто розпорошити його на поверхню електрода, без змішування чи нагріву

Метод показав стабільну роботу протягом 144 годин при щільності струму 150 мА/см² — перевищуючи промислові стандарти
За даними бази DigCat, цей каталізатор перевершує всі попередні Pc‑системи

“Це не лише найкращий Pc‑каталізатор, але й перший приклад перевищення промислових стандартів”, – додав Лю.

В японському центрі NanoTerasu провели детальний аналіз кристалів. Виявилось, що щільна кристалічна упаковка сприяє швидкій передачі електронів на поверхню — і саме це забезпечує високу ефективність

Ця технологія розпилювального нанесення CoPc‑каталізатора радикально пришвидшує та здешевлює виробництво чадного газу (CO) із CO₂. Завдяки простоті, ефективності та стійкості процесу, вона розв’язує одну з головних перешкод у виробництві синтетичного палива і сприяє досягненню вуглецевої нейтральності.

В’єтнамське порося, на ім’я Кабачок, був талісманом військових на фронті, але через небезпеку його відправили до притулку.

12 липня відзначають Всесвітній день бортпровідника, День різноколірних очей, День паперового пакета та Всесвітній день шашлику. Християни сьогодні вшановують мучеників Прокла та Іларія.

Джерело: Укргідрометцентр За даними синоптиків у суботу, 12 липня, частину областей накриють опади. Короткочасні опади…

Уночі 12 липня російські окупаційні війська масовано вдарили по українських містах ракетами і безпілотниками.

Українське довкілля зазнало масштабних руйнувань унаслідок повномасштабного вторгнення Росії – вже зафіксовано понад 9000 випадків екологічної шкоди. Про це повідомила міністерка захисту довкілля Світлана Гринчук під час Міжнародної конференції з питань відновлення України URC-2025, що завершилася в Римі.