Вчені відкрили гормон Раптин, який виробляється під час сну та пригнічує апетит
Джерело: Cell Research
Дослідники виявили у головному мозку новий гормон Raptin (Раптин), який виробляється природним шляхом під час сну та пригнічує апетит.
Дослідження показало, що Raptin може значно впливати на метаболізм, пригнічувати апетит і стимулювати організм витрачати більше енергії.
Raptin є природним регулятором ваги, який активується у нічний час. Він зменшує відчуття голоду, стимулює спалювання жиру і покращує баланс енергетичних процесів в організмі.
Дослідження також показало, що у людей з ожирінням та синдромом нічного переїдання виявляють підвищений рівень мутації гена RCN2.
У пацієнтів із дефіцитом сну спостерігається зниження рівня гормону Raptin, що пов’язано з підвищеною схильністю до набору ваги.
Водночас лікування безсоння сприяло підвищенню рівня Raptin та покращенню обміну речовин.
- На тлі стрімкого зростання популярності препаратів для зниження ваги, таких як Ozempic, Wegovy і Zepbound, лікарі фіксують новий побічний ефект — так званий синдром “оземпічних ніг”. Це явище супроводжується обвисанням шкіри, зменшенням жирової тканини на стопах і появою помітних вен та сухожиль.
У вівторок, 1 липня, Данія офіційно розпочала головування в Раді Європейського Союзу, яке триватиме до 31 грудня 2025 року.
За червень загальні втрати живої сили російських окупантів склали 32 420 осіб.
Журналістка Євгенія Моторевська поділилася особистою історією про перехід на українську мову після впливу тотальної русифікації.
Керівник російського “Сбербанку” Герман Греф визнав, що через зростання військових витрат, інфляцію та високу ключову ставку економіку РФ очікують серйозні фінансові труднощі.
Великий Бар’єрний риф – найбільша жива структура на планеті – опинився під загрозою зникнення. Через глобальне потепління корали в усьому світі зазнають масового знебарвлення, втрачають кольори і врешті гинуть. Вчені в Австралії намагаються знайти нестандартні способи збереження рифів – зокрема, вивчають витривалі види коралів, вирощують їх у лабораторіях і навіть експериментують із кораловими “добавками”.