Вчені вперше сфотографували пташку Prionops alberti, яка вважалася втраченим видом

Джерело: Utep
Група вчених із Техаського університету в Ель-Пасо вперше в історії сфотографувала пташку Prionops alberti, яка раніше була занесена до “списку втрачених” Американською організацією з охорони птахів.
Зокрема пташку вдалося виявити під час експедиції гірським масивом Ітомбве в Демократичній Республіці Конго. Команда пройшла пішки 120 кілометрів, вивчаючи дорогою птахів, амфібій та рептилій.
За словами вчених, чорний птах з яскраво-жовтим “шоломом” та його родичі виявилися “досить галасливою та активною групою посеред лісу”. Загалом за час експедиції вони виявили 18 таких птахів на трьох ділянках.
Зазначається, що цей вид є ендеміком західних схилів Альбертинського рифту в Центральній Африці – регіону, який був переважно недоступним через війну та проблеми безпеки, але останнім часом відвідувати його стало безпечніше.
“З’явилася надія на те, що цей вид все ще має досить здорову популяцію у віддалених лісах регіону. Але видобуток корисних копалин і вирубка дерев проникають дедалі глибше у ліси Ітомбве. Ми ведемо переговори з іншими дослідниками та природоохоронними організаціями щодо зусиль із захисту лісу та птахів”, – прокоментував орнітолог Майкл Харві.
Експедиція, що проходила з грудня 2023 року до січня 2024 року, принесла й інші відкриття. Наприклад, команда герпетологів наново відкрила жабу Arthroleptis hematogaster, яку не бачили з 1950-х років.
- На півночі Західної Австралії маленьку сумчасту тварину, яка вважалася вимерлою, помітили на камері спостереження за дикою природою.
Данія стане першою європейською країною, яка закріпить за людиною авторське право на її зовнішність, риси обличчя та голос. Такий крок спрямований на боротьбу з дипфейками — реалістичними фото- й відеоматеріалами, створеними штучним інтелектом без згоди людини.
У четвер, 3 липня, у віці 76 років померла акторка театру та кіно, заслужена артистка України Тетяна Шеліга.
В Україні 3 липня відзначають День зенітних ракетних військ Повітряних сил Збройних сил України.
У UAnimals нагадали, що війна Росії проти України завдає масштабної шкоди не лише людям, а й природі та екосистемам країни.
Активісти руху “Жовта Стрічка” повідомляють про суттєве збільшення випадків кишкових інфекцій серед дітей на тимчасово окупованих територіях Запорізької, Херсонської та Луганської областей.