Вчені з’ясували як час, коли люди засинають, може вплинути на психічні захворювання
Джерело: Psychiatry Research
Нове дослідження свідчить, що якщо пізно засинати, то це може завдати шкоди вашому психічному здоров’ю.
Дослідники порівняли бажаний час сну, відомий як хронотип, із фактичною поведінкою сну майже 74 000 дорослих жителів Великої Британії.
Серед учасників 19 065 — ранковий тип, 6 844 — вечірній, а 47 979 — десь посередині.
Дослідники встановили, що ті, хто регулярно лягав спати після 1 години ночі, частіше відчували розлади психічного здоров’я, такі як депресія та тривога, ніж ті, хто лягав спати до 1 години ночі.
Відтак сови, які лягали спати після першої години ночі, найімовірніше мали негативний вплив на психічне здоров’я. Люди, які лягали спати до першої ночі, мали найменшу кількість діагнозів психічного здоров’я.
Доцент професора на факультеті психіатрії Піттсбурзького університету Метью Лерер сказав, що для нашого тіла важливо отримувати сильні сигнали про те, що зараз день, які можуть надходити у вигляді ранкового сонця. Якщо ви не отримуєте ці сигнали або отримуєте змішані сигнали, це може спричинити проблеми з вашою біологією, що також може вплинути на ваш мозок.
- Згідно з дослідженнями, поданими американською лікаркою Кетрін Шанахан, порція картоплі фрі може містити стільки ж токсинів, скільки й двадцять п’ять сигарет.
- Результати нового дослідження свідчать, що молекула, яка міститься в каві, сприяє поліпшенню здоров’я і функціонування м’язів, особливо щодо стану, відомого як саркопенія. Остання проявляється поступовим ослабленням м’язів через клітинні зміни, пов’язані зі старінням.
- Згідно з дослідженнями, добавки з риб’ячим жиром можуть збільшити ризик розвитку серцево-судинних захворювань або інсульту, але можуть знизити ризик для тих, хто вже має серцево-судинні захворювання.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.
10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.