Ведучий Анатолій Анатоліч розповів, чому досі не стоїть на військовому обліку

Джерело: відео tsn

8 лютого український ведучий Анатолій Анатоліч втретє намагався стати на військовий облік. На своїй сторінці в Instagram він розповів про власні пригоди з ТЦК, та як йому, зрештою, вдалося потрапити у потрібний кабінет.

Спочатку ведучому виписали штраф у розмірі 1700 гривень за відсутність військового квитка.

У мене не виявилося військового квитка. За це штраф 1700 грн, як за таке серйозне порушення на дорозі… І виявилося, що я взагалі ще в Оболонському ТЦК числюся. Тому треба їхати туди і звідти зніматися з обліку, – розповів ведучий у своєму відео.

Після того, як йому, зрештою вдалося дістатися Оболоні, у ТЦК йому запропонували прийти наступного дня.

Відправили мене поки що: “Йди, гуляй. Приходьте завтра”, як-то кажуть. Тому завтра продовжиться мій квест. Завтра треба потрапити на Оболонь, стати в чергу. Причому черги різних кольорів. Мені потрібна синя черга. І потім, можливо, я доберуся до своїх документів на військовий облік.

Також український ведучий зізнався, що насправді усе не так страшно, як здавалося з розповідей. Він визнав, що досі існує проблема з бюрократією, але зараз “від неї нікуди не подінешся”. Відео він підписав: “В Оболонському ТЦК сказали приходити завтра. Як в іспанців. Приходьте краще завтра”.

Станом на сьогодні, 12 лютого, ведучий поки що не поінформував, чи вдалося йому стати на військовий облік у потрібному ТЦК.

Зауважимо, 30 січня Кабінетом Міністрів України, як суб’єктом законодавчої ініціативи, зареєстровано у Верховній Раді України Проект Закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку”.

  • Рустем Умєров розповів, що у законопроєкті, що має на меті регулювати мобілізацію, демобілізацію, відстрочку та соціальний захист, зазначено, що нині військовослужбовці зможуть отримати відпочинок чи часткове звільнення. Натомість про повну демобілізацію може мовитися виключно після закінчення війни.
  • Згідно з оновленим законодавством у Польщі, під час війни або мобілізації ухилянтам загрожуватиме від трьох років позбавлення волі. Нова позначка “НЕГАЙНО” у приписній картці означає, що мобілізований має з’явитися до місця явки протягом шести годин з моменту отримання повістки.
  • Народна депутатка Юлія Клименко повідомила, що в законопроєкті про мобілізацію зазначено, що у підприємців та ФОПів можуть вилучати сільськогосподарську техніку.
  • Комендатурі та поліції Київської області наказали “шукати осіб, які порушують законодавство про мобілізацію”, на блокпостах.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не схвалює дій російського лідера Володимира Путіна, зокрема — обстрілів мирних міст та вбивств цивільного населення. Відповідно, це була перша заява глави Білого дому після комбінованої атаки РФ по українським містам у ніч на 25 травня.

25 травня начальник управління комунікацій Командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат звернув увагу, що під час комбінованої атаки російські війська застосували для обстрілу ракету Х-22 після тривалої паузи.

Російські війська переходять до нового етапу повітряної війни проти України, завдаючи масованих ударів сотнями дронів і десятками ракет. Зокрема у ніч на 25 травня Кремль випустив по українських містах 298 дронів і 69 ракет, — ймовірно, рекордну кількість за час повномасштабної війни.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 травня. Загалом від початку цієї доби відбулося 135 боєзіткнень.

Член Палати представників, республіканець Дон Бейкон відкинув ідею мирних переговорів із Росією після чергової масованої атаки на українські міста.