Ведучий Анатолій Анатоліч розповів, чому досі не стоїть на військовому обліку

Джерело: відео tsn

8 лютого український ведучий Анатолій Анатоліч втретє намагався стати на військовий облік. На своїй сторінці в Instagram він розповів про власні пригоди з ТЦК, та як йому, зрештою, вдалося потрапити у потрібний кабінет.

Спочатку ведучому виписали штраф у розмірі 1700 гривень за відсутність військового квитка.

У мене не виявилося військового квитка. За це штраф 1700 грн, як за таке серйозне порушення на дорозі… І виявилося, що я взагалі ще в Оболонському ТЦК числюся. Тому треба їхати туди і звідти зніматися з обліку, – розповів ведучий у своєму відео.

Після того, як йому, зрештою вдалося дістатися Оболоні, у ТЦК йому запропонували прийти наступного дня.

Відправили мене поки що: “Йди, гуляй. Приходьте завтра”, як-то кажуть. Тому завтра продовжиться мій квест. Завтра треба потрапити на Оболонь, стати в чергу. Причому черги різних кольорів. Мені потрібна синя черга. І потім, можливо, я доберуся до своїх документів на військовий облік.

Також український ведучий зізнався, що насправді усе не так страшно, як здавалося з розповідей. Він визнав, що досі існує проблема з бюрократією, але зараз “від неї нікуди не подінешся”. Відео він підписав: “В Оболонському ТЦК сказали приходити завтра. Як в іспанців. Приходьте краще завтра”.

Станом на сьогодні, 12 лютого, ведучий поки що не поінформував, чи вдалося йому стати на військовий облік у потрібному ТЦК.

Зауважимо, 30 січня Кабінетом Міністрів України, як суб’єктом законодавчої ініціативи, зареєстровано у Верховній Раді України Проект Закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку”.

  • Рустем Умєров розповів, що у законопроєкті, що має на меті регулювати мобілізацію, демобілізацію, відстрочку та соціальний захист, зазначено, що нині військовослужбовці зможуть отримати відпочинок чи часткове звільнення. Натомість про повну демобілізацію може мовитися виключно після закінчення війни.
  • Згідно з оновленим законодавством у Польщі, під час війни або мобілізації ухилянтам загрожуватиме від трьох років позбавлення волі. Нова позначка “НЕГАЙНО” у приписній картці означає, що мобілізований має з’явитися до місця явки протягом шести годин з моменту отримання повістки.
  • Народна депутатка Юлія Клименко повідомила, що в законопроєкті про мобілізацію зазначено, що у підприємців та ФОПів можуть вилучати сільськогосподарську техніку.
  • Комендатурі та поліції Київської області наказали “шукати осіб, які порушують законодавство про мобілізацію”, на блокпостах.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.