«Велика Британія демонструє лідерство у постачанні новітньої зброї»: Порошенко подякував британцям за підтримку ЗСУ

Джерело: Петро Порошенко/YouTube.

Лідер партії “Європейська солідарність” та п’ятий президент України Петро Порошенко в етері телеканалу Sky News подякував Великій Британії за ракети Storm Shadow та інше озброєння для ЗСУ.

Петро Порошенко заявив, що Велика Британія демонструє справжнє лідерство у постачанні новітнього озброєння Збройним силам України.

Відповідаючи на запитання щодо заяви британського міністра оборони Бена Воллеса про те, що зброю не можна постачати “зі швидкістю Amazon”, Порошенко сказав: “Це слово друга, людини дуже професійної та дуже відповідальної. Ми хочемо розуміти, що для нас немає обмежень у постачанні зброї, будь-якого типу та будь-якого діапазону.

Також п’ятий президент України зазначив, що Велика Британія продемонструвала лідерство і хороший приклад, який інші нації наслідують разом, пліч-о-пліч із Сполученими Штатами та українськими солдатами, які точно знають, що таке справжня хоробрість.

Зокрема, Порошенко нагадав, що британський парламент та прем’єр-міністр Сунак зробили заяви про те, що вони повністю підтримують членство України в НАТО.

“Я бачив на власні очі британські танки і британські ракети на передовій, на полі бою, тому що я буваю на фронті щотижня. І я чув слова командира бригади, який особливо наголошує на надзвичайній ефективності ваших Storm Shadow.  Я переказую вам слова вдячності комбрига і солдатів”, – зазначив Петро Порошенко.

П‘ятий президент також закликав пришвидшити постачання для ЗСУ винищувачів F-16, щоб зруйнувати російське панування в повітрі.

“Всі тактики НАТО неможливі без авіаційної підтримки, без панування авіації в українському небі. А для цього нам потрібні F-16. І я також хочу подякувати прем’єр-міністру Сунаку за заяву про підготовку тренувальної програми для українських пілотів. Зараз у вас тисячі українських солдатів у тренувальних таборах. Для нас це дуже потрібно, і Британія повинна першою запустити процес підготовки українських пілотів”, – наголосив Петро Порошенко.

Україна та Європейський Союз не можуть бути “заручниками” окремою групи польських далекобійників, які блокують польсько-український кордон на знак протесту проти конкуренції з боку українських перевізників, заявила єврокомісарка з питань транспорту.

Міністр закордонних справ Естонії Маргус Тсахкна допустив закриття кордону з Росією. Раніше глава відомства заявляв, що закривати прикордонні переходи поки зарано.

Росії не вдалося увійти до членів виконавчої ради Організації із заборони хімічної зброї, до повноважень якої входить, зокрема вжиття заходів стосовно держав-порушниць.

29 листопада генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг повідомив, що з початку повномасштабної війни втрати російської армії перевищили 300 тисяч осіб.

Після почату повномасштабного вторгнення РФ на територію України фінська компанія HD-Parts експортувала в Росію запчастини для вантажних автомобілів на мільйони євро.