Велика Британія може передати Україні лазерну ППО DragonFire
Джерело: The Telegraph
Велика Британія готується поповнити свій арсенал лазерною системою ППО DragonFire до 2027 року. Водночас у міноборони країни повідомили, що DragonFire може ще раніше використовуватись в Україні.
Міністерство оборони Великої Британії збільшило темпи виробництва ППО у відповідь на зростаючу загрозу атак БпЛА у зв’язку з вдома великими конфліктами (російсько-українська війна та війна у Секторі Гази – ред.).
11 квітня мораторію, де виготовляють DragonFire відвідав глава міноборони Великої Британії Грант Шаппс та наголосив, що хоче прискорити виробництво систем ППО.
За його словами, до 2027 року Велика Британія хоче поповнити свій арсенал DragonFire. Водночас, додав він, вони активно працюють над тим, аби прототипи цієї лазерної системи ППО передали Україні ще раніше, навіть якщо вони не будуть допрацьовані на 100%.
Зброя працює шляхом фокусування 37 каналів лазерних променів потужністю 1,5 кВт, розташованих у формі шестикутника, і поєднання їх із дзеркалами для злиття та посилення потужності, фізичне явище, відоме як конструктивна інтерференція.
Ця система невидима та безшумна: довжина хвилі світла з ППО сягає близько одного мікрона, що непомітно для людського ока.
Під час випробування ППО знищили дрони та міномети менш як за 5 секунд. Є вірогідність, що збиття БпЛА за допомогою DragonFire буде дешевшим, аніж збиття ракетами.
Радіус дії DragonFire тримають у секреті, однак відомо, що при влучанні у ціль він миттєво перетворює поверхню металу на плазму з температурою 3000 градусів Цельсія. Ця ППО також може пропалити листовий метал, фюзеляж та зброю за лічені секунди.
Система була створена для знищення БпЛА, однак Шаппс впевнений, що DragonFire має достатню потужність, аби збивати навіть балістичні ракети.
Хоча технологія ще не готова до застосування в бою, Шаппс повідомив, що він веде переговори з військовими вченими про те, як Велика Британія може просунути DragonFire, щоб використовувати її на землі під час конфлікту.
“Зараз у Європі триває конфлікт, для якого у нас є унікальна передова зброя, яка може бути корисною. Скажімо, це не повинно бути на 100% ідеальним, щоб українці, можливо, отримали її. На цей час 2027 рік все ще залишається датою, але, звичайно, я подивлюся, що ми можемо зробити, щоб пришвидшити це”, – додав міністр.
Метт Корк, керівник проєкту в DSTL, повідомив журналістам, що DragonFire може бути переданий для “експериментів” низці військовослужбовців у вересні, а 7-а група протиповітряної оборони перевірить цю технологію.
DragonFire також буде встановлено на двох британських кораблях-шукачах, які передали Україні для розмінування Чорного моря.
- Україна та Велика Британія підписали рамкову угоду про співпрацю в секторах оборони та виробництва озброєнь.
23 січня Європейський парламент ухвалив резолюцію в якій відкидає історичні претензії російського режиму підірвати історію та національну ідентичність України як марні спроби виправдати її триваючу незаконну війну.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 23 січня. З початку доби відбулося 82 бойові зіткнення.
Народний депутат Роман Грищук повідомив, що в постанові Кабміну щодо відстрочки від призову є неточності, що стосуються студентів та викладачів.
Документальний фільм про трьох українських митців з Харкова “Порцелянова війна” став офіційним номінантом на премію “Оскар”.
Російські окупанти атакували Куп’янський район, застосувавши FPV-дрон. Внаслідок удару загинула жінка.