Велика Британія просить у США згоди на атаки України ракетами Storm Shadow по РФ – ЗМІ
Джерело: The Times
За інформацією ЗМІ Велика Британія вже понад місяць очікує на рішення США дати дозвіл України бити по російській території ракетами Storm Shadow.
За даними джерел, Велика Британія не може дати дозвіл Україні на подібні атаки, поки цього не дозволять США. Британський уряд ще понад місяць тому відправив відповідний запит до США, проте досі не отримав відповіді.
Зазначається, що США побоюються ескалації війни у випадку їх згоди.
Цю інформацію підтвердили ще два джерела видання. Одне з них зауважило, що обговорення щодо застосування Storm Shadow тривають, а третє джерело наголосило, отримання дозволу – це “рутинний процес у США”.
Окрім США, схвалення на застосування зброї на території РФ повинна дати Франція, а також ще одна країна НАТО, яку джерела не назвали.
У виданні припустили, що США очікують результатів операції на Курщині, перш ніж ухвалити рішення щодо ракет.
Водночас один з українських посадовців повідомив виданню, що ЗСУ були змушені вдатись до наступу у Курській області, бо союзники не дають атакувати своєю зброєю по цілях на території РФ.
- Експрем’єр Великої Британії Борис Джонсон прокоментував операцію Збройних сил України у Курській області РФ. За його словами, тепер союзники України повинні дати дозвіл на удари своїм озброєнням по російській території.
Голова Федеральної резервної системи Джером Пауелл заявив, що нові тарифи, запроваджені адміністрацією Трампа, ймовірно, призведуть до вищої інфляції та сповільнення економічного зростання США.
Американські акції суттєво впали після інавгурації президента Дональда Трампа у січні. З 17 січня — п’ятниці перед днем інавгурації — фондовий ринок США втратив близько 9,6 трильйона доларів, згідно з даними FactSet і Dow Jones Market Data.
За три роки повномасштабного вторгнення Росії в Україну правоохоронці зафіксували понад 150 тисяч воєнних злочинів. Російські військові залишали за собою слід насильства всюди, куди приходили. Така кількість злочинів свідчить, що ці злочини — не випадковість, а частина цілеспрямованої політики знищення України. Українська судова система поки що не відображає масштабів і системності цих злочинів. У вироках бракує контексту — судді часто не відтворюють повної картини дій Росії проти цивільного населення України. Експертка МІПЛ з міжнародного гуманітарного права Анна Рассамахіна пояснила як це виправити й чому це критично важливо для справедливості.
Вірменський президент Ваагн Хачатурян 4 квітня підписав закон про початок вступу Вірменії до Європейського Союзу.
На засіданні 4 квітня уряд Норвегії затвердив збільшення допомоги Україні у 2025 році до 85 мільярдів крон ($7,8 млрд).