Велика Британія просить у США згоди на атаки України ракетами Storm Shadow по РФ – ЗМІ

Джерело: The Times

За інформацією ЗМІ Велика Британія вже понад місяць очікує на рішення США дати дозвіл України бити по російській території ракетами Storm Shadow.

За даними джерел, Велика Британія не може дати дозвіл Україні на подібні атаки, поки цього не дозволять США. Британський уряд ще понад місяць тому відправив відповідний запит до США, проте досі не отримав відповіді.

Зазначається, що США побоюються ескалації війни у випадку їх згоди.

Цю інформацію підтвердили ще два джерела видання. Одне з них зауважило, що обговорення щодо застосування Storm Shadow тривають, а третє джерело наголосило, отримання дозволу – це “рутинний процес у США”.

Окрім США, схвалення на застосування зброї на території РФ повинна дати Франція, а також ще одна країна НАТО, яку джерела не назвали.

У виданні припустили, що США очікують результатів операції на Курщині, перш ніж ухвалити рішення щодо ракет.

Водночас один з українських посадовців повідомив виданню, що ЗСУ були змушені вдатись до наступу у Курській області, бо союзники не дають атакувати своєю зброєю по цілях на території РФ.

Міжнародне рейтингове агентство Moody’s знизило кредитний рейтинг США з найвищого рівня ААА до Аа1, позбавивши країну останньої “ідеальної” оцінки серед трьох провідних агентств вперше з 1917 року.

Данія офіційно оголосила 26-й пакет військової допомоги Україні на понад 560 млн євро. Пакет фінансується в межах військової підтримки Українського фонду та з Європейського фонду миру (EPF) і розрахований на 2025-2028 роки. 

З тимчасово окупованої території України вдалося повернути 15-річного хлопця до його батька після понад трирічної розлуки.

Начальник штабу Космічних сил США генерал Бредлі Ченс Зальцман під час конференції з безпеки поінформував, що ініційована президентом Дональдом Трампом система протиракетної оборони “Золотий купол” може коштувати Сполученим Штатам понад $1,5 трлн.

18 травня міністр оборони Рустем Умєров взяв участь у засіданні Ради Координаційного штабу з питань військовополонених. Ключова тема – обмін у форматі 1000 на 1000.