Велика Британія вважає, що держави НАТО мають витрачати на оборону більше, ніж 2% ВВП

Джерело: Reuters

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі закликав членів НАТО перевищити цільовий показник Альянсу щодо виділення 2% ВВП на військові витрати.

У 2014 році країни НАТО погодилися на цільовий показник оборонних витрат у 2% від ВВП, і цього року 23 із 32 країн Альянсу щойно досягнуть цього рівня.

“Будь-яка оцінка зростання загроз, з якими ми маємо справу, і глобальної нестабільності свідчить про те, що усім країнам НАТО потрібно буде зробити більше, ніж просто досягти 2%”, – зазначив Гілі.

Його заява пролунала на тлі занепокоєння щодо слів Дональда Трампа, майбутнього кандидата від республіканців на виборах президента США, який припустив, що у разі перемоги він не буде захищати членів НАТО, якщо вони не досягнуть цільового показника у 2% від ВВП.

“США повинні справедливо розраховувати на те, що європейські країни візьмуть на себе частину фінансового тягаря, але також і відповідальність за лідерство”, – зауважив Гілі.

Президент США Дональд Трамп після телефонної розмови з Володимиром Зеленським, закликав Росію та Україну до 30-денного беззастережного припинення вогню і пообіцяв запровадити санкції у разі відмови.

Уряд Естонії вирішив запровадити візовий режим для власників дипломатичних і службових паспортів Грузії, підтвердив міністр закордонних справ Маргус Цахкна. Відповідне рішення ухвалили через репресії влади Грузії проти протестувальників та журналістів.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 8 травня. Від початку цієї доби відбулося 154 бойових зіткнення.

Ввечері 8 травня президент Володимир Зеленський повідомив про телефонну розмову з главою США Дональдом Трампом, під час якої сторони обговорили ситуацію на фронті, перспективи миру та підписану нещодавно угоду про економічне партнерство між двома країнами.

Президент Куби Мігель Діас-Канель, котрий прилетів до Москви на парад 9 травня, повернеться до Гавани не порожніми руками. Росія забезпечить інвестування $1 млрд в економіку Куби до 2030 року, пообіцявши рятівне коло для комуністичного карибського острова на тлі виснажливої ​​економічної кризи.