Великі плани. Що очікувати від інавгурації Дональда Трампа
Джерело: Букви
У Вашингтоні готуються до повернення Дональда Трампа на посаду президента США. У понеділок, 20 січня, його приведуть до присяги як 47-го президента.
Церемонія вперше за кілька десятиліть через сильні морози відбудеться не на відкритому повітрі, а всередині Капітолію.
На інавгурації очікується, що Трамп складе присягу, поклавши руку на дві Біблії, одна з яких належала Аврааму Лінкольну. У своїй інавгураційній промові він планує зосередитися на темах єдності та сили, а також акцентувати важливість справедливості.
Після інавгурації Трамп планує підписати до 100 виконавчих указів у перший день свого президентства. Серед пріоритетних заходів — масові депортації, посилення імміграційної політики, підвищення тарифів, скасування екологічних обмежень та вихід з Паризької кліматичної угоди. Крім того, очікується помилування учасників заворушень 6 січня 2021 року, пише The Times.
У міжнародній політиці Трамп має намір провести переговори щодо завершення війни РФ проти України, посилити економічний тиск на Китай та переглянути участь США в НАТО. Також повідомляється про його плани відвідати Китай протягом перших 100 днів президентства для зміцнення двосторонніх відносин.
Очікується велика кількість гостей. Серед запрошених — не лише американські політики, включаючи колишніх президентів Джо Байдена, Барака Обаму, Джорджа Буша та Білла Клінтона, а й закордонні лідери: наприклад, співголова німецької партії “Альтернатива для Німеччини” Тіно Хрупалла та прем’єр-міністерка Італії Джорджа Мелоні. Також на заході будуть присутні провідні представники технологічної еліти, включаючи Ілона Маска, Джеффа Безоса та Марка Цукерберга.
Парад, котрий супроводжує інавгурацію, обіцяє стати символічним: у ньому візьме участь сміттєвоз із символікою “Make America Great Again”, який Трамп використав у своїй кампанії.
Одразу після інавгурації Трамп планує розпочати роботу в Овальному кабінеті. На перший день заплановано підписання 100 указів, включаючи заходи щодо посилення міграційної політики, закриття кордону з Мексикою та змін в енергетичній та економічній сферах.
Церемонія інавгурації розпочнеться о 11:47 за східним часом (18:47 за київським часом) і транслюватиметься основними новинними каналами, зокрема ABC, CBS, CNN, C-SPAN, Fox News, MSNBC, NBC та PBS, а також на офіційному сайті Білого дому.
- Колишні американські лідери – 42-й президент Білл Клінтон, 43-й президент Джордж Буш-молодший і 44-й президент Барак Обама – не будуть присутні на інавгураційному обіді Дональда Трампа 20 січня. За словами джерел, Обама та Клінтон вже отримали запрошення на обід, проте не планують брати у ньому участь. Запрошення було надіслано і колишній першій леді та колишньому держсекретарю Гілларі Клінтон, але вона також відмовилася відвідувати захід. Представники Буша-молодшого заявили, що не знають про отримання запрошення.
- Трамп планує призначити начальника своєї охорони Шона Керрана на посаду глави Секретної служби.
- Дональд Трамп заявив про намір призначити мільярдера Стівена Файнберга на посаду заступника міністра оборони США. Трамп також назвав ім’я ймовірного заступника міністра оборони з питань політики.
Фракція “Європейська Солідарність” закликала до негайного позбавлення депутатів від заборонених партій не тільки нагород, але й мандатів у Верховній Раді. У заяві партії наголосили, що обрані від забороненої ОПЗЖ депутати мають бути піддані суворій політичній відповідальності.
Через 12 годин після того, як TikTok припинив роботу у США, багато користувачів знову змогли запустити додаток, ніби він нікуди й не зникав. Повернення платформи стало можливим завдяки ініціативі обраного 47-м президентом США Дональда Трампа, котрий пообіцяв врятувати додаток.
Міністерство оборони інформує, що всі громадяни, котрі до 4 травня 2024 року були визнані обмежено придатними до військової служби, повинні пройти повторний медичний огляд до 4 лютого.
Нігерія стала девʼятою країною-партнеркою БРІКС, приєднавшись до інших держав, зокрема Білорусі, Куби та Узбекистану. Рішення ухвалили на 16-му саміті організації в Казані.
США завершили процес модернізації своїх ядерних арсеналів в Європі, розгорнувши нові гравітаційні бомби B61-12. Ці бомби замінили старі моделі, що значно покращує точність їхнього застосування і знижує потужність.