Верховна Рада продовжила термін добровільного повернення з СЗЧ
Джерело: Ірина Верещук
Сьогодні, 9 січня, Верховна Рада підтримала рішення продовжити термін добровільного повернення на службу військовослужбовців, які самовільно залишили частину (СЗЧ).
Тепер це можна зробити без покарання до 1 березня 2025 року.
Днями заступниця керівника Офісу президента Ірина Верещук повідомляла, що на відомчій нараді обговорювали продовження цього терміну. Тоді вона зазначала, що для роботи з повернення воїнів можна активніше залучати рекрутерів з успішних бойових підрозділів.
“Якщо у когось виходить успішно повернути бійця у стрій, ну то треба дати людям працювати й усіляко підтримати. До слова, не допускати ситуації, коли підрозділ домовився забрати людину після СЗЧ до себе, а її направляють до іншого підрозділу”, – йшлося в повідомленні.
- Працівники ДБР затримали командира однієї з рот 155 окремої механізованої бригади імені Анни Київської, який самовільно залишив частину (СЗЧ) і підбурив на це своїх підлеглих. Йому повідомили про підозру.
- Військова частина Сергія Гнезділова, який пішов у СЗЧ, анулювала згоду щодо його повернення на службу.
- У застосунку “Армія+” запустили новий сервіс для повернення на службу після самовільного залишення частини.
Росія вивела кораблі військово-морського флоту з Чорного та Азовського морів, повідомили у ВМС України.
У Лас-Вегасі, США, відбулося урочисте відкриття українського павільйону на цьогорічній виставці Consumer Electronics Show (CES), яка є провідним світовим заходом у галузі технологій.
У 2024 році на адресу Уповноваженого із захисту державної мови надійшло 2314 звернень громадян про порушення Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, що на 37% менше проти 2023 (3692), та на 19% менше проти 2022 (2846) роках.
Нове дослідження від Hotels.com, у якому взяли участь понад 400 готелів по всьому світу, засвідчило, що найчастіше під час виїзду люди забувають у номерах брудну білизну, зарядні пристрої, а також косметику і туалетне приладдя.
9 січня міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив про необхідність зберегти формат “Рамштайн” для збройової допомоги Україні.