Верховна Рада визнала геноцид черкеського народу, який вчинила Російська імперія
Джерело: Олексій Гончаренко
Сьогодні, 9 січня, Верховна Рада ухвалила постанову про визнання геноциду черкеського народу, який вчинила Російська імперія.
Відповідну постанову підтримали 232 нардепи, повідомив народний депутат Олексій Гончаренко.
“Геноцид, здійснений Російською імперією під час російсько-кавказької війни (1763–1864), супроводжувався етнічною чисткою, масовими вбивствами, примусовим переселенням, а також організацією голоду та епідемій”, – зазначив він.
“Історична правда” називає ці події “найуспішнішим російським геноцидом”.
“Всіх цілей щодо пригноблення та винищення черкесів, які ставили перед собою цілі покоління російських еліт, вони досягли. Так, якщо напочатку ХІХ століття черкесів було щонайменше 2 мільйони, то після геноциду їх залишилося на історичних землях лише 3-5 % від цієї кількості. Решту було вбито, депортовано або ж втекли. Унаслідок бойових дій та переселень понад 90% черкесів вичищено з їхньої історичної батьківщини. Натомість черкеські землі заселили іншими народами”, – зазначають у виданні.
Уряд Російської Федерації не визнає геноциду і знищення адигів.
Першою країною у світі, яка визнала геноцид черкеського народу, стала Грузія – у 2010 році грузинський парламент одностайно підтримав це рішення.
- До Палати представників Конгресу США повторно внесено проєкт резолюції, яка закликає визнати дії Росії проти України геноцидом.
- Парламент Естонії визнав геноцидом масову депортацію кримськотатарського народу з Криму в 1944 році, організовану радянською владою.
Не тільки те, що ви їсте, а й коли саме – може мати серйозні наслідки для здоров’я. Останні дослідження вказують: вечеря після 19:00 – це не просто звичка, а потенційний шлях до діабету, ожиріння, поганого сну і навіть підвищеного ризику смерті.
Росія системно використовує заборонену хімічну зброю проти українських військових – про це заявили у Міноборони Нідерландів, посилаючись на розвіддані, зібрані спільно з Німеччиною.
Джиллі – собака породи малінуа, що все своє життя до початку повномасштабного вторгнення несла службу на КПП “Чонгар” – контрольно-пропускний пункт з тимчасово окупованим Кримом. Її власник Ден, прикордонник з Херсонщини, з малечку виховував та соціалізував Джиллі, навчав на пошук наркотичних засобів для роботи. 24 лютого, коли росіяни стрімко просувались на усіх напрямках, саме КПП “Чонгар” був першим взятим об’єктом. Наряд Дена з собакою після обстрілу не змогли провести успішну евакуацію і були в оточені. Військовослужбовців взяли в полон, Джиллі наказали відпустити. Тоді вони бачились востаннє.
Платформа Меморіал у співпраці з Характер.медіа презентувала спецпроєкт “Ратушні. Легенда про Лицаря і Друїда”. Це меморіальний репортаж, що складається з 18 частин, доповнених ілюстраціями й аудіо- та відеоматеріалами. Презентація відбулася сьогодні, 4 липня, на відкритті фестивалю “Протасів Яр” у Києві.
Цей день — справжній ковток свіжості після спеки. Погода в Україні зміниться: зниження температури, хмарність і локальні дощі зроблять повітря легшим. За даними SINOPTIK.ua, збережеться підвищений рівень алергенів та місцями — грози.