Верховна Рада визнала геноцид черкеського народу, який вчинила Російська імперія

Джерело: Олексій Гончаренко

Сьогодні, 9 січня, Верховна Рада ухвалила постанову про визнання геноциду черкеського народу, який вчинила Російська імперія.

Відповідну постанову підтримали 232 нардепи, повідомив народний депутат Олексій Гончаренко.

“Геноцид, здійснений Російською імперією під час російсько-кавказької війни (1763–1864), супроводжувався етнічною чисткою, масовими вбивствами, примусовим переселенням, а також організацією голоду та епідемій”, – зазначив він.

Історична правда” називає ці події “найуспішнішим російським геноцидом”.

“Всіх цілей щодо пригноблення та винищення черкесів, які ставили перед собою цілі покоління російських еліт, вони досягли. Так, якщо напочатку ХІХ століття черкесів було щонайменше 2 мільйони, то після геноциду їх залишилося на історичних землях лише 3-5 % від цієї кількості. Решту було вбито, депортовано або ж втекли. Унаслідок бойових дій та переселень понад 90% черкесів вичищено з їхньої історичної батьківщини. Натомість черкеські землі заселили іншими народами”, – зазначають у виданні.

Уряд Російської Федерації не визнає геноциду і знищення адигів.

Першою країною у світі, яка визнала геноцид черкеського народу, стала Грузія – у 2010 році грузинський парламент одностайно підтримав це рішення.

12 лютого президент Володимир Зеленський мав телефонну розмову з американським главою Дональдом Трампом. 

Спеціальний посланець президента США з питань Близького Сходу Стівен Віткофф зустрівся з президентом РФ Володимиром Путіним під час свого візиту до Москви, повідомив ведучий Fox News Шон Хенніті. Зустріч тривала три з половиною години, однак її зміст залишився невідомим.

Видавець британського таблоїда The Sun – News Group Newspapers (NGN) – публічно вибачився перед принцом Гаррі за незаконне втручання у його приватне життя і зобов’язався виплатити йому компенсацію.

Два стратегічні бомбардувальники B-52H Stratofortress, здатні нести ядерну зброю, прибули на авіабазу Ферфорд у Великій Британії. Вони належать до 69-ї бомбардувальної ескадрильї, що базується на авіабазі Майнот у Північній Дакоті. Найближчими днями очікується прибуття ще двох таких літаків.

У британському місті Вулер під дитячим майданчиком виявлено 176 бомб часів Другої світової війни.