Верховний суд США розгляне скаргу вірянки з України на книгу, за якою вчиться її син
Джерело: Reuters
Верховний суд США розгляне скаргу групи батьків, які вимагають у школи звільнити їхніх дітей від навчання за книжкою про ЛГБТ, бо це суперечить їхній релігії. Серед позивачів – українська православна вірянка Світлана Роман.
Як розповіли у виданні, раніше Рада освіти округу Монтгомері вирішила скасувати можливість відмови від уроків про ЛГБТ і вимоги повідомляти про читання та обговорення книжок із ЛГБТ-персонажами.
Ці книжки затвердили для навчальної програми з мовних мистецтв на 2022-2023 навчальний рік. До них належить твір “Pride Puppy” – книга про собаку, який загубився на марші ЛГБТ, і “Jacob’s Room to Choose” – історія про двох трансгендерних школярів.

Фото з відкритих джерел
Після цього деякі батьки звернулися з проханням звільнити їхніх дітей від читання або обговорення цих книг. Частина з них посилалася на релігійні переконання. У березні 2023 року шкільний округ заявив, що не дозволить відмовлятися від навчання з використанням цих книжок “із жодної причини”.
Згідно з повідомленням, це спричинило обурення в громаді, і понад тисячу батьків підписали петицію з вимогою відновити їхнє право відмовитися від навчання їхніх дітей за цими творами. Також три пари батьків подали позов на Раду освіти округу Монтгомері, стверджуючи, що порушили їхні релігійні права.
Серед позивачів – мусульманські батьки хлопчика Тамер Махмуд і Енас Баракат, римо-католики та батьки двох дітей Кріс і Мелісса Персак, а також католик Джефф і православна вірянка Світлана Роман, чий син навчається в початковій школі.
Федеральний окружний суд відхилив їхній позов, його рішення також підтримав і апеляційний суд. Однак батьки звернулися до Верховного суду США, стверджуючи, що рішення Апеляційного суду змушує їх “відмовитися від свого права визначати релігійне виховання своїх дітей, віддаючи їх до державних шкіл”.
Верховний суд погодився розглянути цю справу, але незрозуміло, чи суд розгляне справу до літньої перерви цього року чи вже після її закінчення, у новому робочому періоді.
- Meta внесла зміни до своїх правил модерації, дозволивши користувачам Facebook, Instagram і Threads звинувачувати людей у психічних розладах чи аномаліях на основі їхньої гендерної приналежності або сексуальної орієнтації. Водночас заборона на образи через психічний стан залишається чинною в інших випадках.
Історія Інтернаціональних легіонів оборони України налічує більше трьох років, складається з тисяч бойових зіткнень, сотень складних місій, участі у звільненні десятків населених пунктів, щоденної бойової роботи і багатьох яскравих перемог. Інтернаціональні легіони оборони України діють у формі окремих батальйонів, що підпорядковуються Командуванню Сухопутних військ Збройних Сил України. За цей час у лавах Інтернаціональних легіонів пліч-о-пліч з українцями воювали проти російських загарбників представники більш ніж 75 країн світу.
Північна Корея, ймовірно, зводить найбільший та найсучасніший військовий корабель у своїй історії — про це свідчать супутникові знімки, зроблені 6 квітня компаніями Maxar Technologies і Planet Labs. Судно будується на верфі у Нампо, на західному узбережжі країни, приблизно за 60 км від Пхеньяна.
Як стверджують в журналі Health, деякі міфи щодо харчування можуть бути не лише застарілими, а й шкідливими для вашого здоров’я.
Центральне розвідувальне управління США оприлюднило документ, в якому йдеться про напад інопланетян на радянських військових, що стався у 1989 або 1990 році.
Комітет Верховної Ради з питань антикорупційної політики визнав, що законопроєкт, який має на меті закрити доступ до інформації про всі підприємства, що пов’язані з оборонною сферою, містить корупційні ризики.