Від початку повномасштабної війни піротехніки знешкодили понад 418 тисяч вибухонебезпечних предметів

Джерело: ДСНС.

Від початку широкомасштабного вторгнення Росії на територію України піротехніки знешкодили більш ніж 418 тисяч вибухонебезпечних предметів.

“Від початку широкомасштабного вторгнення піротехніками знешкоджено більше 418 тисяч вибухонебезпечних предметів. Обстежено територію площею 92 тисячі гектарів, розміновано майже 7 тисяч кілометрів ліній електропередач, майже 500 кілометрів газопроводів та 600 кілометрів залізничних колій”, – повідомив начальник відділу організації гуманітарного розмінування ДСНС України.

Зазначимо, що станом на зараз Україна є найбільш замінованою країною у світі. На розмінування знадобляться десятки років та мільярди доларів.

За півтора року повномасштабної війни наземні міни – разом із бомбами, що не розірвалися, артилерійськими снарядами та іншими смертоносними побічними продуктами війни – забруднили територію України розміром приблизно з Флориду чи Уругвай. Вона стала найбільш замінованою у світі країною.

Зусилля з усунення небезпек та оцінювання повного масштабу проблеми триватимуть, поки продовжується війна.

“Сама кількість боєприпасів в Україні є просто безпрецедентною за останні 30 років. Нічого подібного немає”, – сказав Грег Кроутер, директор програм Mines Advisory Group, британської благодійної організації, яка займається розмінуванням і розмінуванням боєприпасів, що не розірвалися, у всьому світі.

Хоча бойові дії, що тривають, унеможливлюють точні дослідження, масштаби та концентрація боєприпасів роблять Україну найбільш замінованою країною навіть серед тих держав, де також є сильні замінування – Афганістану і Сирії.

HALO Trust, міжнародна некомерційна організація, яка займається розмінуванням, відстежила, використовуючи інформацію з відкритих джерел, понад 2300 інцидентів в Україні, під час яких виявлено боєприпаси, що потребують знешкодження.

Вибухівка вже завдала значних жертв. З початку повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року по липень 2023 року Організація Об’єднаних Націй зафіксувала 298 загиблих серед цивільного населення від вибухонебезпечних предметів, 22 з них – діти. Ще 632 цивільних осіб зазнали поранень.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.

У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.