Від початку повномасштабної війни росіяни пошкодили 1474 об’єкти медзакладів – МОЗ

Джерело: МОЗ України

За понад півтора року повномасштабної війни російські загарбники зруйнували вщент 194 обʼєкти медзакладів та ще 1 474 обʼєкти – пошкодили.

Мовиться про лікарні, поліклініки, амбулаторії, пологові та інші медзаклади.

Найбільших втрат зазнала медична інфраструктура Харківської, Донецької, Дніпропетровської, Миколаївської, Херсонської, Запорізької, Київської та Чернігівської областей.

Зокрема, від початку повномасштабної війни росіяни пошкодили 103 автівки екстреної медичної допомоги, знищили 253 автомобілі та захопили 125 автівок екстреної меддопомоги.

Однак, попри всі атаки на медичні заклади та постійні бомбардування ворога, в Україні тривають роботи з відбудови медичної інфраструктури. Першочергово йдеться про обʼєкти на деокупованих територіях, які внаслідок ворожих обстрілів та бомбардувань зазнали невеликих ушкоджень.

Станом на кінець листопада 2023 року вже вдалося повністю відновити 440 об’єктів медзакладів, ще 407 об’єктів відновлено частково.

Найбільше відновлених медзакладів наразі – на Миколаївщині, Дніпровщині, Київщині, Харківщині, Чернігівщині та Херсонщині.

Внаслідок російської атаки по Куп’янському районі (Харківська область) поранено волонтера. Крім того, ЗС РФ атакували селище Чорне вчора, 24 лютого, близько 23:00.

25 лютого президент Володимир Зеленський повідомив, що втрати української армії з початку повномасштабної війни становлять 31 військовослужбовців.

Все більше німців вважають, що європейські країни мають постачити Україні більше озброєння та боєприпасів, свідчать результати опитування ZDF Politbarometer.

Наприкінці березня відбудеться наступне засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, але у новому форматі, повідомив заступник керівника Офісу Президента Олексій Кулеба.

На форумі “Україна. Рік 2024” міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін повідомив, що Україна розробила та успішно випробувала далекобійну ракету власного виробництва, яка здатна уражати цілі на відстані 700 кілометрів.