Від початку повномасштабної війни Україна отримала майже $33 млрд від країн G7
Джерело: Міністерство фінансів України
Міністр фінансів України Сергій Марченко повідомив, що від початку повномасштабного вторгнення РФ Україна отримала майже 33 мільярди доларів від країн G7.
“Пільгове фінансування та гранти від країн G7 стали ключовими у забезпеченні збалансованості держбюджету України та фінансуванні критично важливих видатків. Від 24 лютого 2022 року G7 спрямували до державного бюджету України майже 33 млрд доларів США. Більш ніж половина всього зовнішнього фінансування за цей період”, — сказав Сергій Марченко під час зустрічей з міністрами фінансів країн G7.
Зустрічі відбулися у межах Щорічних зборів МВФ та Світового банку й були зосереджені на обговореннях забезпечення потреб держбюджету України наступного року, а також використання заморожених активів РФ на користь України.
Загалом з початку повномасштабного вторгнення РФ Мінфін України залучив до держбюджету 64,9 млрд доларів зовнішнього фінансування. Найбільші донори — ЄС, США, МВФ, Канада, Японія, Світовий банк, Велика Британія та Німеччина.
Окремо Сергій Марченко відзначив внесок Японії, яка головує в G7 у 2023 році, у підтримці українського питання на порядку денному міжнародних заходів, а також у покращенні координації фінансової допомоги для України.
Під час обговорення бюджетних потреб України у 2024 році міністр фінансів розповів про головні показники, які передбачені проєктом держбюджету.
Зокрема, Сергій Марченко наголосив на значній потребі у залученні зовнішнього фінансування, аби забезпечити видатки у соціальній сфері та на гуманітарну допомогу. Дефіцит прогнозується у розмірі 42,9 млрд доларів.
Своєю чергою, партнери G7 відзначили зусилля уряду України з адаптації економіки до умов війни, а також стале функціонування фінансової системи попри війну.
Також сторони висловили солідарність у необхідності продовжити співпрацювати для спрямування заморожених активів РФ до України.
- Сім найсильніших економік світу, включаючи США, досліджують, як отримати прибуток від заморожених російських активів, щоб допомогти Україні.
- Міністри закордонних справ G7 (Канада, Франція, Німеччина, Італія, Японія, Велика Британія, США) у вівторок, 19 вересня, оприлюднили спільну заяву і закликали Китай тиснути на Росію, щоб вона припинила агресію проти України.
- Лідери Європейського Союзу, які зустрінуться пізніше в жовтні, під час переговорів вимагатимуть “рішучого прогресу” щодо використання російських активів, заморожених санкціями, для допомоги Україні.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.
Служба безпеки задокументувала нові злочини екскомандувача Східного військового округу збройних сил РФ генерал-полковника Олександра Чайко.
Американський журнал Time присвятив нову обкладинку тисячам українських дітей, викрадених та примусово депортованих Росією.
17 липня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що дасть вказівку представникам країни при Євросоюзі розблокувати ухвалення 18-го пакета санкцій проти Росії.
Державна служба з етнополітики та свободи совісті винесла припис про усунення порушень законодавства про свободу совісті та релігійні організації УПЦ Московського патріархату.