Від початку року в Україну з ЄС та Молдови транспортували втричі більше газу, ніж торік

Джерело: Міністерство енергетики України

За січень-жовтень 2023 року Оператор ГТС транспортував в Україну понад 4,2 млрд кубометрів природного газу з ЄС та Молдови – це утричі більше, ніж було транспортовано за аналогічний період минулого року (1,4 млрд куб. м).

Зокрема, з обсягу транспортованого газу у вітчизняних ПСГ зберігається 2,5 млрд куб. м газу, який належить іноземним компаніям.

Міністр енергетики України Герман Галущенко зазначив, що такі результати підтверджують той факт, що українська газова інфраструктура є невід’ємною частиною європейської газотранспортної системи і має реальні перспективи стати однією зі складових енергетичного хабу в Україні.

Також він додав, що зацікавленість іноземних трейдерів у транспортуванні та зберіганні газу в українських ПСГ стала можливою завдяки сертифікації наших сховищ за європейськими стандартами.

За даними Оператора ГТС, основним напрямом транспортування природного газу був словацький — звідти надійшло 42,7% від загальних обсягів. Також природний газ постачався з Угорщини, Польщі та Трансбалканського напрямку (з Румунії через Молдову).

Південна гілка української ГТС, яка є частиною Трансбалканського коридору, цього року активно використовувалась для комерційних постачань газу з Румунії. Здебільшого цим маршрутом транспортувався газ на замовлення іноземних трейдерів для зберігання в Україні.

У Міненерго пояснили, що на позитивну динаміку також вплинули висновки стрес-тесту, ініційованого Міністерством енергетики, який підтвердив, що українська ГТС та газові сховища готові працювати в умовах зими та воєнних викликів.

У Франції підтвердили, що кілька десятків українських солдатів дезертирували під час навчання у Франції, повідомив у понеділок офіційний представник французької армії.

Експертні команди Центру оцінювання розглядають звернення з усієї України — місце проживання чи реєстрації людини не має значення. До їх складу входять лікарі з різних державних закладів охорони здоров’я.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 січня. Від початку цієї доби відбулося 199 бойових зіткнень.

Загальна чисельність пошкоджених пам’яток культурної спадщини в Україні внаслідок нападу РФ станом на кінець грудня 2024 року складає 1255 об’єктів. З них національного значення — 125, місцевого — 1055, щойно виявлених — 75.

За п’ять місяців Курської операції українські військові ліквідували понад 15 тисяч росіян, знищили сотні одиниць техніки та взяли в полон 860 російських військових, які поповнили обмінний фонд.