Від початку року в Україну з ЄС та Молдови транспортували втричі більше газу, ніж торік

Джерело: Міністерство енергетики України

За січень-жовтень 2023 року Оператор ГТС транспортував в Україну понад 4,2 млрд кубометрів природного газу з ЄС та Молдови – це утричі більше, ніж було транспортовано за аналогічний період минулого року (1,4 млрд куб. м).

Зокрема, з обсягу транспортованого газу у вітчизняних ПСГ зберігається 2,5 млрд куб. м газу, який належить іноземним компаніям.

Міністр енергетики України Герман Галущенко зазначив, що такі результати підтверджують той факт, що українська газова інфраструктура є невід’ємною частиною європейської газотранспортної системи і має реальні перспективи стати однією зі складових енергетичного хабу в Україні.

Також він додав, що зацікавленість іноземних трейдерів у транспортуванні та зберіганні газу в українських ПСГ стала можливою завдяки сертифікації наших сховищ за європейськими стандартами.

За даними Оператора ГТС, основним напрямом транспортування природного газу був словацький — звідти надійшло 42,7% від загальних обсягів. Також природний газ постачався з Угорщини, Польщі та Трансбалканського напрямку (з Румунії через Молдову).

Південна гілка української ГТС, яка є частиною Трансбалканського коридору, цього року активно використовувалась для комерційних постачань газу з Румунії. Здебільшого цим маршрутом транспортувався газ на замовлення іноземних трейдерів для зберігання в Україні.

У Міненерго пояснили, що на позитивну динаміку також вплинули висновки стрес-тесту, ініційованого Міністерством енергетики, який підтвердив, що українська ГТС та газові сховища готові працювати в умовах зими та воєнних викликів.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.