Відбулись тристоронні перемовини щодо розблокування КПП на кордоні з Польщею: деталі
Джерело: Мінінфраструктури
15 листопада Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України спільно з Міністерством інфраструктури Польщі та Директоратом Єврокомісії з питань транспорту та мобільності провели перемовини на пункті пропуску “Дорогуськ” щодо напрацювання спільних рішень для розблокування кордону.
Українську делегацію представляв заступник міністра Сергій Деркач, представники Державної прикордонної служби та Державної митної служби. З польського боку участь взяли міністр інфраструктури Польщі Анджей Адамчик, державний секретар міністерства Рафал Вебер, представники міністерства внутрішніх справ, міністерства фінансів, митних та прикордонних служб. Директорат ЄС (DG MOVE) представляла керівниця – Магда Копчинська.
Також долучились представники офісу єврокомісара з питань транспорту.
Ключова вимога протестувальників – це повернення до системи дозволів. Цю вимогу виконано бути не може, про що заявила українська сторона, а в DG MOVE наголосили, що таке питання не може бути предметом цієї зустрічі. Угода про лібералізацію вантажних перевезень між Україною та ЄС буде діяти щонайменше до 30 червня наступного року.
У результаті перемовин сторони напрацювали спільні рішення та запропонували їх польським протестувальникам. Останні пропозиції не погодили.
Сторони продовжують пошук рішень, які б дозволили вирішити ситуацію.
- Переговори між Україною та Польщею у понеділок, 13 листопада, стосовно розблокування пунктів пропуску для вантажного пропуску через страйк польських перевізників не дали результату. Українська сторона запропонувала компромісні кроки.
- Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України 13 листопада проведе зустріч на кордоні з представниками польської влади та перевізниками для розблокування пунктів пропуску.
- Станом на 7 листопада польські перевізники продовжують блокувати три пункти пропуску: “Корчова – Краківець”, “Гребенне – Рава-Руська”, “Дорогуськ – Ягодин”.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.