Відключення світла триватимуть до 12 годин — «Укренерго»
Джерело: Укренерго
У НЕК “Укренерго” повідомили, що в усіх регіонах України у п’ятницю, 29 листопада, застосовуватимуть графіки відключення електроенергії. Енергетики закликали до ощадливого споживання світла.
Для побутових споживачів:
- 00:00 – 06:00 — одна черга відключень
- 06:00 – 14:00 — дві черги відключень
- 14:00 – 18:00 — три черги відключень
- 18:00 – 22:00 — дві черги відключень
- 22:00 – 24:00 — одна черга відключень
Разом з тим, для промисловості та бізнесу графіки обмеження потужності діятимуть протягом всієї доби.
Причина тимчасового посилення обмежень – пошкодження енергообʼєктів під час масованої ракетно-дронової атаки 28 листопада.
Нині енергетики працюють над тим, щоб якнайшвидше повернути в роботу пошкоджене ворогом обладнання.
Час застосування та обсяг обмежень протягом доби можуть змінитись. Актуальну інформацію про графіки відключень в певному регіоні можна дізнатися на сайті чи офіційних сторінках обленерго у соцмережах.
У компанії нагадали, що Укренерго визначає лише кількість черг, які мають бути знеструмлені. Тоді як графіки відключень для кожної окремої черги – визначають обленерго.
Енергетики закликали споживати електроенергію ощадливо.
Додамо, вранці 28 листопада росіяни здійснили вже 11-ту з початку року масовану ракетно-дронову атаку на українську енергосистему.
Пошкоджено енергооб’єкти у кількох регіонах. Аварійно-відновлювальні роботи почались одразу після скасування повітряної тривоги.
Раніше у компанії Yasno пояснили, що таке черги відключення світла та як вони працюють.
Черга – це група споживачів, яка споживає певну кількість електроенергії. Загалом таких черг 6. Чим більшим є дефіцит електроенергії в системі, тим більше черг споживачів вимикають одночасно під час стабілізаційних обмежень:
- Якщо обмежують лише одну чергу відключень, то це означає, що світла у споживачів може не бути до 4 годин на добу.
- Якщо одночасно обмежують 2 черги відключень – 8 годин на добу.
- 3 черги відключень – 12 годин на добу.
- 4 черги відключень – понад 12 годин, а також вимкнення у світло-сірих зонах графіків.
- Якщо обмежують 5 або 6 черг одномоментно, то це означає, що почалися екстрені відключення світла і графіки не працюють.
Зауважимо, вранці 28 листопада РФ двічі атакувала Україну ракетами. Загалом ворог застосував 188 засобів повітряного нападу. Головна ціль ворога – енергетичні об’єкти. Станом на зараз відомо, що були влучання у критичні об’єкти у низці регіонів. Чи не найбільше атакували об’єкти у західних областях – на Львівщині, Волині, Хмельниччині, Прикарпатті, Рівненщині.
- У жовтні очільник Міненерго Герман Галущенко заявляв, що Україна здатна пройти зиму без вимкнень світла, якщо російська армія не обстрілюватиме енергетичну інфраструктуру.
- Також Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) попередило, що зима 2024-2025 стане для України “найсуворішим випробуванням” через значну кількість зруйнованих та пошкоджених енергооб’єктів.
- Окрім того, глава МЗС Сибіга наголошував, що напередодні зими РФ готує удари по критичних об’єктах ядерної енергетики України.
- Генеральний директор енергопостачальної компанії Yasno Сергій Коваленко повідомив, що аварійні відключення електроенергії, запроваджені через масовану атаку на енергетичну інфраструктуру, за прогнозом можуть тривати до 20:00.
28 листопада, у вечірньому відеозверненні, президент Володимир Зеленський прокоментував погрози глави РФ Володимира Путіна, зазначивши, що той демонструє свої ракети, засвідчуючи готовність продовжувати війну та зривати мирні ініціативи, зокрема зусилля обраного 47-м президентом США Дональда Трампа.
У Луцьку, під час ракетного обстрілу сьогодні вранці, в укритті обласного перинатального центру молода жінка народила дитину.
Ввечері 28 листопада у різних містах Грузії розпочалися мітинги одразу після заяви премʼєр-міністра країни Іраклій Кобахідзе про призупинення вступу до ЄС.
Керівник Центру протидії дезінформації при Раді нацбезпеки та оборони Андрій Коваленко прокоментував заяви глави РФ Володимира Путіна, наголосивши, що той вирішив зробити ставку на інформаційне залякування.
28 листопада піротехніки ДСНС виявили залишки російської авіаційної крилатої ракети Х-55 в одному з районів столиці після масованого удару.