Війна в Секторі Гази підвищує ризик атак ісламістів у Європі – Reuters

Джерело: Reuters

Представники європейських служб безпеки фіксують збільшення ризиків атак ісламістів, які радикалізувалися після початку війни Ізраїлю та ХАМАС, причому найбільшу загрозу, ймовірно, становлять “самотні вовки”, яких важко відстежити.

Так, понад 10 співробітників розвідки та поліції в п’яти європейських країнах, включаючи Велику Британію, Німеччину та Францію, поінформували агентство щодо посилення стеження за ісламістськими бойовиками.

За їхніми словами, це покладе додатковий тягар на ресурси, які вже виснажені через передбачувані загрози з боку Росії, Китаю та Ірану. Зокрема, начальник поліції Лондона Марк Роулі назвав це однією з найбільших загроз, які він коли-небудь бачив.

Своєю чергою, представник британської служби безпеки зауважив, що війна в Газі, ймовірно, стане найбільшим “вербувальником” ісламістських бойовиків з часів війни в Іраку в 2003 році, і що в Європі зросли заклики до нападів на єврейські та західні цілі.

Тоді як німецьке джерело з посиланням на розвідувальні служби повідомило, що загроза цивільному населенню є найвищою в новітній історії Німеччини, причому небезпека виходить від ісламістських бойовиків, ультраправих груп і Росії.

Як нагадали у виданні, минулого місяця внаслідок нападів ісламістських бойовиків у Франції та Бельгії загинули троє людей. Ці дві країни, а також Австрія, Словенія та Боснія і Герцеговина, підвищили рівень загрози тероризму. У зв’язку з цим, Італія відновила контроль на кордоні зі Словенією, посилаючись на ризик проникнення в країну бойовиків.

“Буде зворотний удар, який буде відчуватися роками”, – попередив британський посадовець.

Найбільш густонаселена провінція Канади — Онтаріо — схвалила проєкт будівництва нової модульної атомної електростанції вартістю 20,9 млрд канадських доларів (понад $15 млрд). Це перший такий об’єкт серед країн Групи семи (G7) і важливий крок у розвитку нових ядерних технологій, котрі здатні задовольнити зростаючий попит на електроенергію.

Президент США Дональд Трамп після телефонної розмови з Володимиром Зеленським, закликав Росію та Україну до 30-денного беззастережного припинення вогню і пообіцяв запровадити санкції у разі відмови.

Уряд Естонії вирішив запровадити візовий режим для власників дипломатичних і службових паспортів Грузії, підтвердив міністр закордонних справ Маргус Цахкна. Відповідне рішення ухвалили через репресії влади Грузії проти протестувальників та журналістів.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 8 травня. Від початку цієї доби відбулося 154 бойових зіткнення.

Ввечері 8 травня президент Володимир Зеленський повідомив про телефонну розмову з главою США Дональдом Трампом, під час якої сторони обговорили ситуацію на фронті, перспективи миру та підписану нещодавно угоду про економічне партнерство між двома країнами.