Війна в Україні стимулює революцію в боротьбі з безпілотниками з використанням штучного інтелекту, – WP

Джерело: The Washington Post

Інновації в дизайні та програмному забезпеченні, а також масове поширення ноу-хау пілотування, ймовірно, вплинуть на те, як дрони будуть використовуватися після російсько-української війни.

На відкритому випробувальному полі в Україні безпілотник, оснащений бомбою, втратив зв’язок із людиною-оператором після того, як потрапив під удар обладнання для радіоелектронних перешкод – але, замість того, щоб впасти на землю, дрон прискорився до своєї цілі та знищив її.

Нове програмне забезпечення штучного інтелекту (ШІ) враховує електронні перешкоди, стабілізуючи дрон і утримуючи його націленим на попередньо вибрану ціль. Можливості ШІ допомагають дрону виконувати свою місію, навіть якщо його ціль рухається.

Така технологія ШІ, яка розробляється все більшою кількістю українських компаній-виробників безпілотників, є одним із кількох інноваційних стрибків, які відбуваються на внутрішньому ринку безпілотних літальних апаратів України.

Україна, яка відома сільським господарством та важкою промисловістю, не є очевидним місцем для інновацій у сфері дронів. Однак, війна перетворила країну на своєрідну “суперлабораторію винаходів”, яка приваблює інвестиції від бізнесменів, у тому числі колишнього виконавчого директора Google Еріка Шмідта. 

Понад 200 українських компаній, які займаються виробництвом безпілотників, зараз працюють з військовими частинами на передовій, щоб налаштувати та вдосконалити безпілотники і покращити їх здатність вбивати та шпигувати за ворогом.

“Це перегони технологій 24/7. Завдання полягає в тому, що кожен продукт у кожній категорії потрібно змінювати щодня, щоб отримати перевагу”, – сказав міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

У Львові інженери Twist Robotics представили тестові відео свого програмного забезпечення на базі ШІ, яке може значно оновити український арсенал дронів з виглядом від першої особи (FPV). Недорогі БпЛА, яких Україна виробляє тисячі щомісяця, можуть нести бомби, але є вразливими для російських перешкод. FPV залишається націленим на ціль, навіть якщо втрачає зв’язок із людиною-оператором через перешкоди.

“Після замикання цілі дрон наводиться за цією системою”, – сказав Ростислав Оленчин, співавтор-засновник Twist Robotics. 

Шмідт, колишній керівник Google, оптимістично налаштований на українському ринку безпілотників і вклав 10 мільйонів доларів у безпілотники та інші оборонні технології.

“Україна постійно перевершувала ворога”, – написав Шмідт у колонці для Wall Street Journal.

Українські десантники разом з іншими підрозділами в Курській області Росії захопили в полон 21 військовослужбовця армії окупантів.

4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.

Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.

Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.