Війна в Україні стимулює революцію в боротьбі з безпілотниками з використанням штучного інтелекту, – WP

Джерело: The Washington Post
Інновації в дизайні та програмному забезпеченні, а також масове поширення ноу-хау пілотування, ймовірно, вплинуть на те, як дрони будуть використовуватися після російсько-української війни.
На відкритому випробувальному полі в Україні безпілотник, оснащений бомбою, втратив зв’язок із людиною-оператором після того, як потрапив під удар обладнання для радіоелектронних перешкод – але, замість того, щоб впасти на землю, дрон прискорився до своєї цілі та знищив її.
Нове програмне забезпечення штучного інтелекту (ШІ) враховує електронні перешкоди, стабілізуючи дрон і утримуючи його націленим на попередньо вибрану ціль. Можливості ШІ допомагають дрону виконувати свою місію, навіть якщо його ціль рухається.
Така технологія ШІ, яка розробляється все більшою кількістю українських компаній-виробників безпілотників, є одним із кількох інноваційних стрибків, які відбуваються на внутрішньому ринку безпілотних літальних апаратів України.
Україна, яка відома сільським господарством та важкою промисловістю, не є очевидним місцем для інновацій у сфері дронів. Однак, війна перетворила країну на своєрідну “суперлабораторію винаходів”, яка приваблює інвестиції від бізнесменів, у тому числі колишнього виконавчого директора Google Еріка Шмідта.
Понад 200 українських компаній, які займаються виробництвом безпілотників, зараз працюють з військовими частинами на передовій, щоб налаштувати та вдосконалити безпілотники і покращити їх здатність вбивати та шпигувати за ворогом.
“Це перегони технологій 24/7. Завдання полягає в тому, що кожен продукт у кожній категорії потрібно змінювати щодня, щоб отримати перевагу”, – сказав міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.
У Львові інженери Twist Robotics представили тестові відео свого програмного забезпечення на базі ШІ, яке може значно оновити український арсенал дронів з виглядом від першої особи (FPV). Недорогі БпЛА, яких Україна виробляє тисячі щомісяця, можуть нести бомби, але є вразливими для російських перешкод. FPV залишається націленим на ціль, навіть якщо втрачає зв’язок із людиною-оператором через перешкоди.
“Після замикання цілі дрон наводиться за цією системою”, – сказав Ростислав Оленчин, співавтор-засновник Twist Robotics.
Шмідт, колишній керівник Google, оптимістично налаштований на українському ринку безпілотників і вклав 10 мільйонів доларів у безпілотники та інші оборонні технології.
“Україна постійно перевершувала ворога”, – написав Шмідт у колонці для Wall Street Journal.
- Уряд схвалив постанову про виробництво, закупівлю та постачання боєприпасів та бойових частин для безпілотників, що дасть поштовх для розвитку ринку і масового виробництва боєприпасів в Україні.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.