Війська РФ успішно використовують захоплення Вугледара для подальшого просування – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

За оцінками аналітиків ISW, російські окупанти успішно використовують окупацію Вугледара, щоб просуватись далі.

Фахівці визнали, що їхня попередня оцінка щодо того, що окупація Вугледара не принесе армії РФ значущих переваг виявилась помилковою.

З вересня ворог активізував наступальні дії у Донецькій області і зараз намагається взяти в оточення Курахове з півночі і півдня, аби зрівняти лінію фронту між Сонцівкою та Шахтарським.

Після захоплення Вугледара 1 жовтня, російські окупанти просунулись на північ та північний захід від міста завдяки успішним механізованим та піхотним атакам. Також РФ незначно просунулась на північний схід від Вугледара у районі Антонівки і Катеринівки.

Зараз окупанти перебувають у кількох кілометрах на південь від лінії Романівка-Успенівка-Сухий Яр – ланцюга до населених пунктів на північ від Вугледара, що може стати серйозним викликом для російських військ, якщо українські сили зможуть встановити оборону в цих населених пунктах.

Та, як зауважили аналітики, війська РФ, ймовірно, прагнуть обійти цю лінію, про що свідчать геолокаційні кадри від 10 листопада, де видно, що загарбники просунулись на схід від Дального, утримуючи позиції у полях на сході цього населеного пункту.

“Подальше просування Росії до Дальнього та на захід від Дальнього може змусити українські сили відійти з позицій на північ та північний схід від Вугледара та дозволити російським силам просуватися вздовж шосе C051104 відносно безперебійно. Такий прогрес дозволить російським військам продовжити тиск на українські позиції в Кураховому з півдня”, – наголосили в ISW.

Днями війська РФ також просувались на інших ділянках Курахівського та Вугледарського напрямків. Зокрема геолокаційні кадри 11 листопада свідчать, що окупанти просунулись до центру Новоселидівки, що на північ від Курахового.

Російські воєнкори стверджували, що РФ захопила Новоселидівку, просунулась у районі Новоолексіївки і Сонцівки, на східну околицю Курахового та повідомили про вуличні бої у Станційній і Козацькій.Також вони повідомили про нібито просування окупантів до Максимівки, Богоявленки і Єлизаветівки.

Та в ISW наголосили, що не виявили жодних підтверджень цих даних.

Окрім цього, російська армія продовжує просуватись у районі адмінкордону між Донецькою та Запорізькою областями, а їхній наступ на північний захід від Вугледара та на південь від Великої Новосілки може почати тиск на позиції ЗСУ у Великій Новосілці.

Триває просування ворога і в західній частині Донеччини, однак, за оцінками ISW, навряд чи ворог зможе здійснити швидкий механізований маневр, щоб оточити українських військових на цій ділянці.

За понад місяць ворог просунувся на понад 10 км від лінії Вугледар-Пречистівка. Якщо армія РФ зберігатиме поточні темпи, то ЗСУ зможуть відступити з передових позицій і уникнути оточення.

“Можлива майбутня ліквідація українського виступу навколо Курахового не означає краху лінії фронту в Донецькій області, щобільше, оскільки населені пункти, розташовані далі на захід, можуть забезпечити належні оборонні позиції для українських сил у майбутньому”, – вважають в ISW.

Аналітики додали, що атаки РФ на Донеччині та по всій лінії фронту загалом, ймовірно, триватимуть найближчими тижнями і місяцями, щоб зберегти ініціативу, однак це виснажуватиме і живу силу, і техніку окупантів.

“Залишається незрозумілим, чи зможуть російські сили використати подальше просування на заході Донецької області, якщо вони успішно закриють цю кишеню, а майбутня кульмінація російських наступальних операцій у західній Донецькій області дасть українським силам можливість протистояти і, можливо, захопити ініціативу на полі бою”, – резюмували аналітики.

Служба безпеки України спільно з прокуратурою знешкодила злочинне угруповання, яке викрадало, катувало та вимагало гроші у підприємців і військових на Дніпропетровщині. Серед затриманих депутат місцевої ради, котрий зі спільниками вимагав 2,5 млн доларів у військового.

19 листопада глава МЗС України Андрій Сибіга здійснить візит до Сполучених Штатів з офіційним візитом.

Між Литвою та Швецією на дні Балтійського моря виявили черговий пошкоджений підводний кабель зв’язку, про що повідомив головний технічний директор литовської телекомунікаційної компанії Telia Андрюс Шемешкявічюс.

18 листопада Росія наклала вето на резолюцію Ради Безпеки ООН, котрою закликали до негайного припинення бойових дій у Судані. Інші 14 членів органу підтримали документ, спрямований на розв’язання гуманітарної кризи.

Україна долучилася до Глобальної Платформи Кліматичного Клубу. Це механізм підтримки, покликаний прискорити декарбонізацію промисловості з високим рівнем викидів і сприяти промисловому розвитку з нульовим та низьким рівнем викидів.