Військові віком 18-24 років отримають додаткові гарантії у сфері здобуття вищої освіти

Джерело: Міноборони

Військовослужбовці віком від 18 до 25 років отримають додаткові гарантії у сфері здобуття вищої освіти.

Міністерство оборони підготувало законопроєкт, який сьогодні, 29 квітня, був затверджений Кабінетом Міністрів України для подання до Верховної Ради.

Повідомляється, що документ забезпечить військовим, які служать за контрактом або були мобілізовані на особливий період, не тільки збереження місця навчання, але й стипендії на період військової служби.

Також передбачено право навчатися у закладах вищої освіти без відриву від служби та отримувати навчальні відпустки.

У разі прийняття парламентом, зміни будуть внесені до законів України:

  • Про військовий обов’язок і військову службу;
  • Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей;
  • Про вищу освіту;
  • Про освіту;
  • Про фахову передвищу освіту.

“Реалізація законопроєкту суттєво покращить доступність вищої освіти для молодих захисників та захисниць одночасно із проходженням військової служби”, – зазначили в Міноборони.

  • Кількість бригад, до яких добровольці можуть приєднатися за проєктом Міноборони “Контракт 18-24”, збільшили з 16 до 24.
  • До Збройних сил України за “Контрактом 18-24” приєдналася перша дівчина.

У Японії 27-річного китайського студента рятували на горі Фудзі двічі за чотири дні. Спершу він піднявся на гору поза офіційним сезоном сходжень, і його довелося спускати з вершини гелікоптером. Вдруге він повернувся на вершину по забутий телефон.

У результаті складної евакуаційної місії ГУР МОУ із закритого сирійського табору Родж вдалося евакуювати громадянку України та двох її дітей.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко виступив на Конгресі Європейської народної партії (ЄНП) у Валенсії, де закликав Євросоюз до підтримки України.

Спеціальний представник президента США Дональда Трампа з питань України Кіт Келлог назвав абсурдною ідею триденного перемир’я між 8 та 11 травня.

29 квітня Верховна Рада підтримала в другому читанні законопроєкт № 11309 про посилення адміністративної відповідальності за правопорушення на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду. Документ передбачає підвищення штрафів за порушення правил охорони заповідних територій у 50 разів.