Військовий Сергій Гнезділов йде у СЗЧ, щоб привернути увагу до відсутності термінів служби

Джерело: Сергій Гнезділов у Фейсбуці

Військовослужбовець 56 окремої мотопіхотної Маріупольської бригади Сергій Гнезділов заявив, що самовільно залишив частину (СЗЧ). За його словами, він хоче привернути увагу до того, що військові не мають термінів служби.

“5 років в Збройних Силах лише переконали мене ось в чому: ніхто не народжений для війни. Я не винуватий в цьому, але війна прийшла в мою країну, а я, як громадянин – маю її захищати”, — написав він. “За всі ці роки, ніхто так і не відповів на головне запитання: яка вона, архітектура нашої національної безпеки? Невже вся наша національна безпека – це стомлена піхота, в яку всі так вірять? Що буде, якщо ця вона сточиться в боях на Донецькому напрямку”.

Фото: Сергій Гнезділов / Фейсбук

На його думку, суспільство дійшло до “Рубікону, коли піхота більше не вивозить, а суспільство продовжує “вірити в ЗСУ”. Загалом він обурювався тому, що на піхоту покладають багато зобов’язань, поки інші відмовляються воювати. Зокрема отримують фейкові інвалідності, фіктивно одружуються з жінками з інвалідністю, фіктивно усиновлюють та ухиляються від виконання конституційного громадянського обов’язку тощо.

“Виявилося, що образ захисника, який весь час створювали медіа – занадто гламурний та нереальний. Це сталева людина, яка колись погодилась захищати це суспільство без термінів і строків. Без термінів служби, без осяжного права на демобілізацію, приїжджаючи в мирний тил, слухаючи суспільство доброволець починає розуміти, що кріпосне право не скасоване, а його — призначено винним та відповідальним”, — додав Сергій Гнезділов.

У СЗЧ він пішов 21 вересня.

Український військовий Олександр Карпюк з позивним Serg Marco висловився стосовно цієї події. За його словами, він категорично не підтримує СЗЧ, оскільки це “зрада своїх побратимів, які залишились в окопах”. На його думку, жест Гнезділова є прикладом, яким “наш ворог, проти якого ми весь цей час боролись, має аплодувати”.

Проте він визнає, що розуміє Сергія, оскільки такі думки мав і він, і деякі його побратими. Причин для цього багато: тилові міста, які в яких не відчувається війна, “забитий болт на ротації”, помилки командування, які призводять до втрат особового складу та територій тощо.

“Нагадую, 56 бригада (де був Сергій Гнезділов, – ред.) теж була зношена під Донецьком в нуль. Тільки потім ії вивели. І Сергій там брав участь. Це і застарілі претензії до влади, яка почала вводити непопулярні рішення по мобілізації тільки, коли вже фронт сипався. І досі однією рукою гонить нарід в армію, а з іншого якщо умовному Арестовичу, Дмитруку чи кому завгодно треба виїхати — то кордон відкритий”, — написав Олександр Карпюк.

Журналіст та військовослужбовець Віктор Трегубов долав, що СЗЧ на знак протесту проти відсутності чітких термінів служби він хоч і не схвалює, але зрозуміти може. Він висловив думку, що теоретично держава може посилити примус до служби, але є “одна проблема — що зупинить тих свіжомобілізованих повторити шлях Сергія?”.

Росія та Іран планують укласти договір про стратегічне партнерство за кілька днів до інавгурації обраного 47-м президентом США Дональда Трампа, 20 січня. Договір замінить угоду 2002 року, що передбачає співпрацю в енергетиці, транспорті та сільському господарстві.

Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов запалює першу свічку на ханукії, виготовленій з уламків ворожих ракет і дронів, скерованих Росією по Україні.

У Генеральному штабі поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 25 грудня. З початку доби відбулося 211 бойових зіткнень.

Глава Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергій Лисак повідомив, що внаслідок ворожої ракетної атаки 25 грудня у Дніпрі пошкоджені дитячі садочки та школи, а також приватні будинки.

У вечір Різдва у ГУР вшанували подвиг розвідників-диверсантів, котрі серед перших перенесли війну на територію ворога, — воїнів підрозділу “Братство” у складі “Спецпідрозділу Тимура” ГУР МО України — Максима “Непийпива” Михайлова, Тараса “Тарасія” Карпюка, Юрія “Святошу” Горовця, Богдана “Аполлона” Лягова.