Віктор Орбан засудив удар по «Охматдиту», але не згадав про вину Росії
Джерело: Віктор Орбан/Х
Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан прокоментував удар по Україні 8 липня. Проте він прямо не засудив РФ за цей обстріл. Крім цього, він не назвав Росію винуватцем.
“Вчорашній трагічний і жахливий напад у Києві доводить, що наші побоювання були виправдані: як і можна було передбачити, жорстокість російсько-української війни вийшла на новий рівень. Саме тому 9 днів тому ми розпочали миротворчу місію,” – заявив Орбан.
Політик стверджує, що тільки переговори можуть зупинити кровопролиття.
“Інтенсивність війни, яка зростає, є закликом до світових держав відмовитися від своєї військової політики та натомість створити політику миру, щоб схилити Росію та Україну до припинення вогню та мирних переговорів” – написав прем’єр Угорщини.
- Вранці 8 липня росіяни вкотре масовано атакували Україну 40 ракетами різного типу.
- Внаслідок атаки ЗС РФ по дитячій лікарні “Охматдит” в Києві пошкоджено онкологічне відділення та токсикологічний корпус, де діти перебували на діалізі (штучно підтримували роботу нирок). Руйнувань зазнали реанімаційні та операційні.
- Станом на ранок 9 липня на території київської дитячої лікарні “Охматдит” завершили аварійно-рятувальні роботи.
- Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, ймовірно, прагне переключити увагу Заходу на можливі мирні переговори щодо війни Росії проти України. Зокрема його зусилля спрямовані на підрив європейської підтримки України.
- Прем’єр-міністр Угорщини прагне стати посередником у мирних переговорах після того, як виступив проти підтримки Заходом України під час повномасштабного вторгнення Росії.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.