Вірменія передала Україні понад тисячу девайсів на потреби освіти

Джерело: Міністерство освіти і науки України

Міністерство освіти і науки України відвідала дружина прем’єр-міністра Республіки Вірменія Анна Акопян та передала гуманітарну допомогу українським школярам для онлайн-навчання.

Зустріч відбулася за участю міністра освіти і науки України Оксена Лісового, МЗС України, представників областей та посольства Республіки Вірменія в Україні.

Відтак, від Вірменії на потреби української освіти виділили 1050 девайсів: смартфони, ноутбуки, планшети. Ноутбуки і планшети передаватимуть у власність закладів освіти, смартфони – як персональні подарунки учням закладів професійно-технічної освіти із малозабезпечених сімей.

Зображення: Міністерство освіти і науки України/Facebook

Під час зустрічі сторони обговорили, яку роль девайси відіграють в освітньому процесі. Крім того, що гаджети дають українським школярам можливість бути присутніми на уроках, вони ще й дозволяють дітям легко отримувати доступ до різноманітних освітніх ресурсів, зокрема онлайн-курсів, відеоуроків, електронних підручників та інших навчальних матеріалів.

У відомстві пояснили, що ця гуманітарна допомога насамперед призначена для тих областей України, у яких частка онлайн-навчання найвища: Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Луганської, Миколаївської, Харківської та Херсонської.

Девайси розподілені порівну – виділено по 80 ноутбуків/планшетів і 68 смартфонів на область. А 10 девайсів передадуть на потреби Міжнародної українсько-вірменської школи.

“Девайси для дітей – це не лише про під’єднання до уроків, не лише про виконання домашнього завдання. Це також про можливість спілкуватися з однолітками, дізнаватися нову інформацію, соціалізуватися. Забезпечити їм такі можливості – для нас надважливо”, – зазначив міністр освіти і науки України Оксен Лісовий.

Глава СБУ Василь Малюк розповів, що служба розробила і нині впроваджує унікальну методику використання безпілотних технологій з метою ефективного знищення ворога та його техніки на полі бою, військових обʼєктів у глибокому тилу РФ, а також, щоб протидіяти розвідувальним дронам.

Швейцарія могла б направити в Україну до 200 миротворців, підтвердив Головнокомандувач армії Томас Зюслі.

23 лютого на форумі “Україна. Рік 2025”, відповідаючи на запитання журналістів, глава держави Володимир Зеленський заявив, що готовий залишити посаду президента, якщо це сприятиме встановленню миру або наблизить Україну до вступу в НАТО.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про ймовірний розстріл військовополонених десантників на Курському напрямку. Омбудсмен вже звернувся до ООН та Червоного Хреста.

У 2026 році Європейська комісія підготує юридичне рішення про повернення Польщею 91 мільйона євро, виділеного з фондів ЄС на закупівлю генераторів для України за попередньої влади “Права і справедливості”.