Вірменія заявила про готовність підписати «мирний договір» з Азербайджаном

Джерело: DW

До кінця 2023 року Вірменія готова підписати з Азербайджаном договір про мир та нормалізацію відносин. Про це 17 жовтня заявив вірменський прем’єр-міністр Нікол Пашинян, виступаючи в Європарламенті.

Пашинян зазначив, що у його країні є достатня політична воля для рішучих зрушень у бік світу.

Глава уряду Вірменії закликав євродепутатів, Євросоюз та його країни активно підтримати мирний процес, щоб “зробити цю можливість реальною”. Він вказав на готовність Єревану до обміну затриманими та військовополоненими з Баку, до співпраці у сфері розмінування, відкриття транспортного сполучення всього регіону — як між різними частинами Вірменії, так і з Азербайджаном та іншими сусідніми державами.

Серед умов він назвав “відсутність двозначності” у визнанні території один одного та делімітацію кордону, який має стати основою для розведення сил та подальшого підписання мирного договору.

Очікується, що до кінця жовтня у Брюсселі пройде зустріч на найвищому рівні між лідерами Вірменії та Азербайджану та головою Європейської ради Шарлем Мішелем.

Пашинян також заявив про готовність Вірменії до зближення з Європейським Союзом, “наскільки ЄС вважатиме за можливе”. Він назвав ЄС головним партнером Вірменії у сфері проведення реформ та подякував за допомогу у подоланні гуманітарної кризи, спричиненої масовим переміщенням у країну більшості жителів Нагірного Карабаху. За бездіяльності миротворчої місії Російської Федерації близько 100 000 людей залишили Нагірний Карабах за один тиждень, нагадав прем’єр-міністр.

Глави урядів Данії, Естонії, Фінляндії, Латвії, Норвегії, Польщі та Швеції 27 листопада ухвалили спільну заяву, в якій запевнили у посиленні підтримки України найближчими місяцями. 

У Франції розглядають можливість розробки балістичної ракети наземного базування з радіусом дії до 1000 кілометрів. Це питання обговорюється між командуванням Збройних сил Франції та Генеральним директоратом з озброєння.

На світових ринках ціни на каву стрімко зростають через побоювання щодо глобальних постачань. У Нью-Йорку ф’ючерси на арабіку досягли найвищого рівня з 1977 року, підскочивши на 3,9%. Загалом цього року ціна на цей сорт зросла на майже 70%.

Під час рейсу авіакомпанії Swiss Air із Цюріха до Брюсселя одному з пасажирів стало зле — тоді екіпаж звернувся за допомогою до людей із медичними знаннями на борту. На заклик відгукнулася голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, котра і надала першу допомогу ще до посадки літака.

Президент Володимир Зеленський у вечірньому відеозверненні повідомив, що у четвер, 28 листопада підпише закон про державний бюджет на 2025 рік.