Вірменія заявила про готовність підписати «мирний договір» з Азербайджаном
Джерело: DW
До кінця 2023 року Вірменія готова підписати з Азербайджаном договір про мир та нормалізацію відносин. Про це 17 жовтня заявив вірменський прем’єр-міністр Нікол Пашинян, виступаючи в Європарламенті.
Пашинян зазначив, що у його країні є достатня політична воля для рішучих зрушень у бік світу.
Глава уряду Вірменії закликав євродепутатів, Євросоюз та його країни активно підтримати мирний процес, щоб “зробити цю можливість реальною”. Він вказав на готовність Єревану до обміну затриманими та військовополоненими з Баку, до співпраці у сфері розмінування, відкриття транспортного сполучення всього регіону — як між різними частинами Вірменії, так і з Азербайджаном та іншими сусідніми державами.
Серед умов він назвав “відсутність двозначності” у визнанні території один одного та делімітацію кордону, який має стати основою для розведення сил та подальшого підписання мирного договору.
Очікується, що до кінця жовтня у Брюсселі пройде зустріч на найвищому рівні між лідерами Вірменії та Азербайджану та головою Європейської ради Шарлем Мішелем.
Пашинян також заявив про готовність Вірменії до зближення з Європейським Союзом, “наскільки ЄС вважатиме за можливе”. Він назвав ЄС головним партнером Вірменії у сфері проведення реформ та подякував за допомогу у подоланні гуманітарної кризи, спричиненої масовим переміщенням у країну більшості жителів Нагірного Карабаху. За бездіяльності миротворчої місії Російської Федерації близько 100 000 людей залишили Нагірний Карабах за один тиждень, нагадав прем’єр-міністр.
- Український президент Володимир Зеленський вперше зустрівся із прем’єром-міністром Вірменії Ніколом Пашиняном. Вони побачилися на саміті Європейської політичної спільноти в Іспанії.
- 3 жовтня Національні збори Вірменії ратифікували Римський статут Міжнародного кримінального суду. У МЗС РФ вже негативно відреагували на рішення депутатів.
- Уперше за 30 років до Нагірного Карабаху прибула місія ООН. Після військової операції Азербайджану цю місцевість майже повністю залишило вірменське населення.
У супермаркеті Івано-Франківська придбали булку, у якій виявили патрон. Поліція розпочала перевірку з цього приводу.
Президент Південної Кореї Юн Сук Йоль, усунутий від виконання обов’язків після оголошення імпічменту, відмовився давати свідчення у справі про введення воєнного стану. Його заяви з’явилися у рукописному листі, оприлюдненому після затримання для допиту.
Піцерія в Англії братиме з клієнтів 122 долари, якщо вони захочуть додати у свою піцу ананас.
Україна повернула з полону 25 людей. Це відбулось за окремим форматом для повернення важкохворих та поранених полонених.
У тимчасово окупованому Севастополі російські війська намагаються захистити від українських ударів старе судно “ЕПРОН”.