Вірменія заявила про готовність підписати «мирний договір» з Азербайджаном

Джерело: DW

До кінця 2023 року Вірменія готова підписати з Азербайджаном договір про мир та нормалізацію відносин. Про це 17 жовтня заявив вірменський прем’єр-міністр Нікол Пашинян, виступаючи в Європарламенті.

Пашинян зазначив, що у його країні є достатня політична воля для рішучих зрушень у бік світу.

Глава уряду Вірменії закликав євродепутатів, Євросоюз та його країни активно підтримати мирний процес, щоб “зробити цю можливість реальною”. Він вказав на готовність Єревану до обміну затриманими та військовополоненими з Баку, до співпраці у сфері розмінування, відкриття транспортного сполучення всього регіону — як між різними частинами Вірменії, так і з Азербайджаном та іншими сусідніми державами.

Серед умов він назвав “відсутність двозначності” у визнанні території один одного та делімітацію кордону, який має стати основою для розведення сил та подальшого підписання мирного договору.

Очікується, що до кінця жовтня у Брюсселі пройде зустріч на найвищому рівні між лідерами Вірменії та Азербайджану та головою Європейської ради Шарлем Мішелем.

Пашинян також заявив про готовність Вірменії до зближення з Європейським Союзом, “наскільки ЄС вважатиме за можливе”. Він назвав ЄС головним партнером Вірменії у сфері проведення реформ та подякував за допомогу у подоланні гуманітарної кризи, спричиненої масовим переміщенням у країну більшості жителів Нагірного Карабаху. За бездіяльності миротворчої місії Російської Федерації близько 100 000 людей залишили Нагірний Карабах за один тиждень, нагадав прем’єр-міністр.

Президент США Дональд Трамп визнав, що очільник Кремля Володимир Путін може морочити йому голову. При цьому американський лідер наполягає, що Путін все ж хоче припинення російсько-української війни.

Працівники Державного бюро розслідувань повідомили про підозру командиру однієї з військових частин Одеської області, який залучав чотирьох підлеглих для виконання особистих робіт.

Синоптикиня Наталка Діденко повідомила, якою буде погода в Україні у перший день останнього весняного місяця.

Адміністрація Трампа почала звільняти деяких членів ради, призначених колишнім президентом США Байденом, які здійснюють нагляд за Меморіальним музеєм Голокосту в США. До числа тих, кого звільнили, входять Дуглас Емхофф, чоловік колишньої віцепрезидентки Камали Гарріс, а також низка інших високопосадовців адміністрації Байдена.

Китай створив список американських товарів, які будуть звільнені від 125% мит, і непублічно інформує компанії про цю політику.