Вкрадену Наполеоном картину Тіціана виставили на аукціон

Джерело: Independent

Картину італійського художника Тіціана Вечелліо “Відпочинок на шляху до Єгипту” виставили на аукціон вперше за 150 років.

Згідно з оцінкою експертів, попередня вартість полотна становить 25 мільйонів фунтів стерлінгів або ж 31 мільйон доларів.

“Ця чарівна релігійна картина бездоганного походження, що пройшла через руки герцогів, ерцгерцогів та імператорів Священної Римської імперії, користується рідкісною славою: її вкрали не один, а два рази – спочатку Наполеон, а потім наприкінці 1990-х років”, – розповів Орландо Рок, голова аукціонного дому Christie’s у Великій Британії.

Майстри описують картину як “вишукану” і цінують використання Тіціаном кольору і унікальний підхід до зображення людей. Художнику епохи Відродження було лише трохи більше 20 років, коли він написав картину, тому Christie’s підписав її як “ранній шедевр”.

За словами Ендрю Флетчера, глобального керівника відділу старих майстрів Christie’s, це “найважливіша робота Тіціана, яка з’явилася на аукціонному ринку за більш ніж одне покоління”.

Як розповіли у виданні, полотно розпочало свою історію в 1508 році, але вперше потрапило до історичних записів 100 років по тому. Тоді картина належала Бартоломео делла Наве, венеціанському купцю та колекціонерові.

У 1638 картина відправилася до Великої Британії, де перейшла у володіння герцога Гамільтона. Через кілька років Гамільтон бився на боці Карла I у громадянській війні в Англії, за це йому в 1649 відрубали голову. Після цього колекцію Гамільтона було продано ерцгерцогу Леопольду Вільгельму Австрійському, братові імператора Священної Римської імперії Фердинанда III.

Згодом картина стала частиною імператорської колекції на понад 100 років. Зокрема, нею володіла Марія-Терезія Австрійська, єдина жінка, яка очолювала будинок Габсбургів.

У 1809 році французькі війська пограбували палац Бельведер у Відні, і він став одним із багатьох надбань Наполеона Бонапарта. Картину передали до музею Наполеона. 1815 року, після падіння Наполеона, полотно повернули до Відня.

Після цього роботу Тіціана купив британський колекціонер творів мистецтва Х’ю Ендрю Джонстон Манро з Новара, художник-аматор та покровитель Дж. М. У. Тернера, а у 1878 році її продали на аукціоні Christie’s четвертому маркізу Бату. З того часу картина знаходилася в будинку Батсів у Лонгліт-Хаусі.

А вже в 1995 році злодії проникли в будинок і вкрали картину. Упродовж кількох років про її долю нічого не було відомо, за її повернення призначили нагороду у розмірі 100 тисяч фунтів стерлінгів. Але 2002 року картину виявили загорнутою в пакет і залишеною на автобусній зупинці Лондоні. За час відсутності картина зазнала мінімальних збитків, її відреставрували та повернули власнику.

Росія погодилася постачати газ до невизнаного Придністров’я у формі гуманітарної допомоги. Про це заявив Вадим Красносельський, голова цієї території.

Міністерство оборони Німеччини передало Україні новий пакет військової допомоги.

Нове дослідження надало нові докази “зв’язку кишечник-мозок” — хронічні кишкові інфекції можуть бути пов’язані з розвитком хвороби Альцгеймера.

28 грудня 2024 року в місті Брендон, штат Міссісіпі (США), виявили тіла 30-річної Дженніфер Шеффілд та її колишнього чоловіка Брендона Шеффілда. Чоловік застрелив жінку, а потім покінчив життя самогубством. Незадовго до трагедії загибла розповідала у соцмережі, що між ними стався “мирний” розрив стосунків.

Народний депутат Ярослав Юрчишин пояснив, що законопроєкт №11321, який напередодні ухвалила Верховна Рада, “не обмежує свободу слова, а захищає доброчесні ЗМІ”.