Внаслідок російського вторгнення знищуються популяції чорноморських дельфінів, – Economist

Джерело: The Economist

Видання The Economist повідомляє, що у 2022 році через наслідки повномасштабного вторгнення Росії в Україну в Чорному морі загинуло близько 50 000 дельфінів.

Науковий директор Національного природного парку Тузлинські лагуни в Бессарабії Іван Русєв сказав, що він “на 99% упевнений”,  що основною причиною їх смерті став російський морський гідролокатор, який “осліпив” ссавців. Інші загинули від вибухів і опіків білих фосфорних бомб. 

Проте у виданні зазначають, що минулого року, після того як  Чорноморський флот РФ “вигнали” із західної частини Чорного моря, кількість мертвих дельфінів різко скоротилася.

Також в Україні стрімко зросла популяція лисиць через заборону полювання. Перший віце-президент Всеукраїнської асоціації мисливців та користувачів мисливських угідь Віктор Червоний сказав, що в результаті заборони чисельність місцевої популяції зросла з приблизно 200 тисяч два роки тому до понад 500 тисяч зараз.

З березня 2024 року Росія поставила Північній Кореї понад мільйон барелів (56 тисяч тонн) нафти, що було зафіксовано за допомогою супутникових знімків, аналіз яких провів британський центр Open Source Centre.

Протягом минулої доби, 22 листопада, відбулось 190 бойових зіткнень.

Радянські традиції одностайного голосування дали збій на засіданні держдуми РФ 21 листопада, де депутати мали затвердити проєкт російського бюджету на найближчі три роки.

Протиракетна база НАТО в Редзіково, Польща, має виключно оборонний характер і спрямована на боротьбу з балістичними ракетами, особливо з боку країн-ізгоїв, заявив речник польського МЗС Павел Вронський, реагуючи на провокаційні заяви Росії.

У Генштабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 174 бойових зіткнення.