Внаслідок ворожих обстрілів знеструмлено споживачів у 7 областях України – Міненерго

Джерело: Міністерство енергетики України.

Уночі ворог завдав чергового ракетно-дронового удару по території України, внаслідок чого у 7 областях України знеструмлено споживачів. Однак влучань в об’єкти енергетичної інфраструктури не зафіксовано.

Зокрема, все ще триває ворожий терор прифронтових та прикордонних із РФ областей. Через обстріли знеструмлювалися 17 населених пунктів на Донеччині, 4 населені пункти – на Херсонщині.

Також без світла залишається частина споживачів у Сумській, Дніпропетровській, Запорізькій, Харківській та Чернігівській областях.

Ремонтні бригади працюють там, де це дозволяє безпекова ситуація.

Окрім цього, внаслідок технологічних порушень залишається без світла частина споживачів у Кіровоградській, Дніпропетровській та Чернігівській областях.

Ремонтна кампанія на об’єктах генерації – теплової, гідро- та атомної – триває. Електроенергії, яку виробляють українські електростанції, повністю достатньо для покриття потреб споживачів, дефіциту немає.

Щодо наслідків підриву дамби Каховської ГЕС – триває фіксація та ліквідація наслідків повені. У Херсоні без світла залишаються 12,9 тисячі споживачів.

У ніч на 3 грудня противник атакував 12-ма ударними БпЛА типу “Shahed” з району Приморсько-Ахтарськ – РФ та керованою авіаційною ракетою Х-59 – з повітряного простору Бєлгородської народної республіки.

Через складні погодні умови спостерігається значне уповільнення темпів бойових дій на фронті.

За підтримки повітря ворог продовжує намагатися оточити Авдіївку, але українські воїни стоять на своєму місці, завдаючи противнику великих втрат.

Українські підрозділи продовжили локальні атаки на Куп’янському та Лиманському напрямах та просунулися на захід від Діброви.

Міністр інфраструктури Польщі Алвін Гаджадхур в суботу, 2 грудня, повідомив, що контроль, який зараз здійснюється на польсько-українському кордоні, буде посилено.