Вночі окупанти атакували Київ ракетами та дронами: є загиблі і поранені
Джерело: КМВА
Уночі 30 серпня російські окупаційні війська здійснили масовану комбіновану ракетно-дронову атаку на Київ. Понад два десятки ворожих цілей було збито, проте внаслідок падіння уламків загинули є загиблі та поранені.
За даними місцевої влади, уламки збитої ракети впали на територію підприємства у Шевченківському районі столиці, унаслідок чого двоє осіб загинуло. Ще троє осіб у Шевченківському районі зазнали поранень.
Окрім цього, унаслідок падіння уламків ворожих цілей виникли пожежі у Шевченківському та Дарницькому районах Києва. В обох випадках уламки впали на території нежитлової забудови.
У КМВА наголосили, що такої потужної атаки на столицю не було з весни 2023 року. Спершу окупанти випустили по Києву ударні БпЛА – кілька груп безпілотників атакували столицю з різних напрямків.
Згодом Київ було атаковано ракетами, випущеними з бортів стратегічної авіації Ту-95мс.
Загалом, силами і засобами протиповітряної оборони було знищено понад 20 ворожих цілей (точну кількість, а також тип ракет і БпЛА офіційно оприлюднять Повітряні Сили).
- Ввечері 29 серпня у Пскові повідомили про вибухи в районі міжнародного аеропорту імені княгині Ольги (раніше “Кресты”). Повідомляється, що там базується 334 військово-транспортний Берлінський червонопрапорний авіаційний полк. За попередніми даними, об’єкт атакували понад 10 безпілотників.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.
Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.